Dexter Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Dexter Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Dexter Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Dexter Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Türkiye'de yabancı diziler oldukça fazla takip edilmektedir. Dexter dizisi de hem ülkemizde hem de Avrupa'da popüler olmuş olan bir yabancı dizidir. Dexter dizisi hem oyuncu kadrosu hem de senaryosu itibari ile izleyiciyi ekrana kilitlemeyi başarmıştır. Dexter dizisi şuan final yapmış olan bir yabancı dizidir. Günümüzde de oldukça fazla takip edilmektedir.

Bir Amerika Birleşik Devletleri yapımlı olan Dexter dizisi gerilim formatında çekilmiş bir yabancı dizidir. Dexter dizisi Türkiye'de E2 televizyonu platformunda yayınlanmıştır. Dexter dizisi ilk olarak 2006 yılında gösterime girmiş ve 2013 yılında ise gösterimden kalkarak final yapmıştır.

Dexter dizisi gösterim süresi ise ortalama olarak 50 dakikadır. Dizi genel olarak Amerika Birleşik Devletleri'nin Miami ve Florida eyaletlerinde çekilmektedir. Dizinin yapımcıları ise Sara Colleton, John Goldwyn, Robert Llyod Lewis ve Chad Tomasoski'dir. Dexter dizisi bir romandan uyarlanarak çekilmiştir. Darkly Dreaming Dexter adlı romandan uyarlanarak çekilen bu dizinin senaryosunun büyük bölümü de yine bu kitaptan alınmıştır. Amerika Birleşik Devletleri'nde Showtime adlı kanalda yayınlanmıştır. 

Dexter Dizisinin Konusu Nedir?

Dexter Amerika Birleşik Devletleri eyaletlerinden olan Miami'de yaşamaktadır. Dexter burada bir polis departmanında görevlidir. Analizci olarak Miami polis departmanında çalışan Dexter'ın hiç kimsenin bilmediği de gizli bir hayatı bulunmaktadır. Dexter herkesden gizli olduğu düşündüğü bu hayatında seri katil olarak geçimini sürdürmektedir. Dexter daha henüz küçük yaştan itibaren annesini kaybetmiştir. Aynı zamanda Dexter bir yetimdir. Çalışmış olduğu polis departmanında ise çalışan Harry Morgan Dexter'ı daha henüz küçük yaşta iken evlatlık edinmiştir.

Morgan'ın karısı da Harry'nin bu kararına saygı duymuştur. Dexter'ı kendi öz evladı gibi benimsemiştir. Ona her türlü anne şefkatini göstermiştir. Henüz ergenlik çağından itibaren Dexter evcil hayvanlara karşı bir nedensiz düşmanlık beslediğini farketmiştir. Bundan dolayı da Dexter sürekli olarak bu hayvanları öldürmek ister.

Üvey babası olan Harry'de onun bu isteğini de onunla birlikte farketmiştir. Küçük yaşlardan itibaren herhangi masum bir canlıyı öldürmemesi gerektiğini Dexter'ı sıkı sıkı tembih etmiştir. Aynı zamanda Dexter'ın en iyi şekilde yetişmesi için ona hayatın kurallarını da öğretmiştir. 

Dexter'a öğrettiği detaylardan birisi de masum insanların kesinlikle öldürülmemesi gerektiği ölmesi gerekenler sadece suçlu katillerin olması gerektiğidir. Aynı zamanda bunları yaparken de asla yakalanmamayı da bir amaç olarak belirlenmesi gerektiğini Dexter'a anlatmıştır. Bunun ardından babasının öğütlerini benimsemiş olan Dexter henüz genç yaşlarda seri katil olmuştur. Seri katil olarak suçlu insanları öldürür. Öldürmüş olduğu her türlü suçlu katilden ise bir şey almaktadır. İyilere oldukça iyi kötülere ise azılı bir katil olarak yaklaşır.

Oyuncuları ve İsimleri Neler?

- Michael C. Hall (Dexter Morgan)

 - James Remar (Harry Morgan)

 - Jennifer Carpenter (Debra Morgan)

 - Julia Benz (Rita Bennett)

 - Colin Hanks (Travis Marshall)

 - Ray Stevenson (Isaak Sirko)

 - Yvonne Strahovski (Hannah McKay)

 - Charlotte Rampling (Dr. Evelyn Vogel)

 - Sean Patrick Flanery (Jacob Elway)

 - Bethany Joy Lenz (Cassie)

 - Jamie Murray (Lila West)

 - C. S. Lee (Vince Masuka)

 - Aimee Garcia (Jamie Batista)

 - Geoff Pierson (Thomas Matthews)

 - Lauren Velez (Maria La Guerta)

 - Erik King (James Doakes)

 - John Lithgow (Arthur Mitchell)

Dexter Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Dexter dizisi toplam 8 sezon çekilmiştir. Toplamda 96 bölüm yer almaktadır. Son bölüm 2013 yılında yayınlanmıştır.

Dexter Dizisi Hangi Yılda Gösterime Girmiştir?

Dexter dizisi ilk olarak 2006 yılında izleyici karşısına çıkmıştır. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS