'Alanların Dahi Çocukları' Türkiye'de

  1. Kültür Sanat
  2. Diğer
'Alanların Dahi Çocukları' Türkiye'de
'Alanların Dahi Çocukları' Türkiye'de

Dünya genelinde de 91 yarışmaya katılarak, 447 ödül alan en eski çocuk sanat okullarından Tavasiev'in dahi çocukları Türkiye'ye geliyor.

Dünya genelinde 91 yarışmaya katılarak 447 ödül alan ve dünyanın en eski çocuk sanat okullarından Tavasiev'in dahi çocukları Alan Kültür ve Yardım Vakfı'nın öncülüğünde Türkiye'ye geliyor. Tavasiev’in dahi öğrencilerinin yaptığı resimlerden oluşan Çocuk Ressamlar Resim Sergisi ve Kuzey Kafkas Halk Dansları Topluluğu Oset Ekibi “Bars”ın dans gösterisi 21 Nisan Cuma günü saat: 17:00'de  Ankara Kentpark AVM'de, 23 Nisan Pazar günü saat 15:00'te de İstanbul Profilo AVM'de ziyaretçilerini bekliyor.

 

Okul Hakkında;

Kuzey Kafkasya'nın, Kuzey Osetya- Alanya Cumhuriyeti'nde bulunan dünyanın resmi anlamda ilk çocuk resim okulu, Tavasiev, 1921 yılından bu yana 3-15 yaş aralığındaki çocuklara resim alanında profesyonel eğitim vermektedir. Dünyada önemli bir prestije sahip Tavasiev öğrencilerinin, profesyonel , çok özel resimleri şimdiye kadar 74 farklı ülkede sergilenmiş ( Almanya Japonya, Çekoslovakya, Finlandiya, Hindistan, Yugoslavya, Macaristan, Makedonya vb.) ve de sergilenmeye devam etmektedir. 

Dünya genelinde de 91 yarışmaya katılarak, 447 ödül almıştır.

1972 yılında, çocuk resim okulları arasında, sanattaki gelişmeler ve yenilikler konusunda uygulama okulu seçilmiştir. Ve yine aynı yıl, okul bünyesinde , Dünya Çocuk Ressamlar Müzesi açılmıştır. Müzede 85 ülke çocuklarının resimleri yer almaktadır. Yine bu yönüyle, Avrupa'nın tek çocuk resim Müzesi olma özelliğini taşımaktadır.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS