Ali Raşit Karakılıç'ın eserine "sergileme ödülü"

Ali Raşit Karakılıç'ın eserine "sergileme ödülü"

Aydın Doğan Vakfı tarafından 32'ncisi düzenlenen Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması'nda Adanalı karikatürist Ali Raşit Karakılıç'ın "çevre" konulu eseri "sergileme ödülü" kazandı.

Aydın Doğan Vakfı tarafından 32'ncisi düzenlenen Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması'nda ödül alan ve sergilemeye değer görülen 237 karikatürün yer aldığı sergi, Adana'nın kurtuluş günü olan 5 Ocak'ta izlenime sunuldu.

Ödül alan karikatüristler arasındaki Adanalı Ali Raşit Karakılıç yarışmanın "Uluslararası bir karikatür Oskarı" niteliğinde olduğunu söyledi.

Bugüne dek yarışmada 1 başarı ve 3 sergileme ödülü alan Karakılıç, sergiyi gezdirdiği Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile eserini ve diğer yapıtları yorumladı.
Banksy sevenlere müjde: İstanbul'a geliyor
Hüseyin Sözlü'nün yakın ilgi gösterdiği ve eseriyle ilgili beğenisini dile getirdiği Ali Raşit Karakılıç, "Ben bu yarışmaya çevreyle ilgili bir eserimle katıldım. İnsanların çevreye verdikleri zararın kendilerine nasıl dokunduğunu anlatıyor. İnsan doğup büyüdüğü çevreye büyük zararlar verebiliyor ne yazık ki" dedi.

Sergi, 20 Ocak'a kadar izlenime açık kalacak.{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS