Belediye Başkanı Gürkan, Vecihi Hürkuş'un 'öğretmeni' oldu

  1. Kültür Sanat
  2. Sinema
Belediye Başkanı Gürkan, Vecihi Hürkuş'un 'öğretmeni' oldu
Belediye Başkanı Gürkan, Vecihi Hürkuş'un 'öğretmeni' oldu

Edirne’de çekimleri süren bir film için yönetmenin ricası üzerine Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Türk havacılık tarihinin en önemli isimlerinden Vecihi Hürkuş’un öğretmeni rolünü üstlendi.

Gürkan, yönetmenin ricası üzerine kentte çekimleri süren bir filmde öğretmen olarak yer alırken, eski tren garı olarak bilinen Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde çekimleri sürüyor. Filmde, Türk havacılık tarihinin önemli isimlerinden biri olan, ilk uçak tasarım ve üreticisi Vecihi Hürkuş'un hayatı anlatılıyor. Belediye Başkanı filmde, "Öğretmen Albay" rolünü canlandırıyor. Gürkan, çekimler sonrası yaptığı açıklamada, filmin Edirne tanıtımı için önemli olduğunu dile getirdi.

“Sanat ve kültür camiasına 'Edirneliler sanata ve kültüre destek veriyor' imajını yaratmak istiyoruz.”

Her projeye değil ancak ciddi ve Edirne'nin tanıtımına katkısı olacak projelere destek vermeyi sürdüreceklerini anlatan Gürkan, "Yönetmen arkadaşımızın ricası üzerine benim de filmde küçük bir rolüm var. Sanata ve kültüre verilen desteğin o kente geri dönmesi çok anlamlıdır. Sanat ve kültür camiasına 'Edirneliler sanata ve kültüre destek veriyor' imajını yaratmak istiyoruz. Benim rol almam da bunun bir parçası. Öğretmen bir kumandanı oynayacağız. Vecihi Hürkuş'a uçakla ilgili bilgiler vereceğiz." şeklinde konuştu.

Ayrıca Kudret Sabancı'nın yönettiği, senaryosunu Savaş Korkmaz’ın yazdığı filmde, Vecihi Hürkuş’u Hilmi Cem İntepe, Hadiye Hürkuş'u ise Gizem Karaca canlandırıyor. Filmin gelecek yıl vizyona girmesi bekleniyor.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS