kültür sanat

Dizi kültürü dergisi Episode yayın hayatına başladı

  1. Kültür Sanat
  2. Diğer

Dizi kültürü dergisi Episode yayın hayatına başladı

Dizi kültürü dergisi Episode yayın hayatına başladı

İki aylık periyodlarla çıkacak Episode dergisi, yerli ve yabancı dizilerden belgesellere varan birçok inceleme yazısını okuyucularına ulaştırmayı hedefliyor. Derginin ilk sayısı bu ay itibariyle gazete bayilerinden, kitap mağazalarından ve online sipariş ile temin edilebilecek. Dergi, “Episode” ve “EpisodeYerli” olmak üzere ön ve arka yüzünde çift kapak ile hazırlanıyor.

Yeni sezon için yıllarca bekleyenlerin, “Bir bölüm daha izleyeyim, sonra uyurum” deyip sabahlayanların, dizi tutkunlarının dergisi Episode, 70 sayfadan fazla yabancı, 40 sayfadan fazla yerli dizi içeriğiyle iki aylık sürelerle çıkacak. Episode Dergi’nin “Bize Dizi İzlemeyi Sevdiren Unutulmaz Karakterler” başlıklı ilk sayı dosyası, dopdolu 10 sayfada, dizi tarihine ve hafızalara kazınmış en önemli karakterleri bir araya getiriyor. Çift kapak ile yayın hayatına başlayan derginin ilk sayısındaki kapaklarının dizaynı Pınar Kurt’a ait.

Tarihi dizi sevenlerden nostalji hayranlarına, belgesel izleyicilerinden western sevenlere birçok kişinin ilgisini çekebilecek derginin ilk sayısında Pınar Bulut, Netflix’in çarpıcı dizisi The Crown’ı; “Ben dizi izlemem, ancak belgesel...” diyenler için Oben Budak, National Geographic’in yeni belgeseli “Mars”ı; ünlü senarist Kerem Deren ise son dönemin fenomenlerinden Westworld’ü değerlendirdi.

Sıkı bir dizi izleyicisi olarak da bilinen Can Bonomo ise “Açılın Övüyorum” isimli köşesinde üç sezonuyla unutulmaz bir yer edinen Penny Dreadful’u anlatıyor. Dergide anime sevenler de unutulmuş değil: “Şeker Kız Candy”, Ezgi Özcan’ın “melodram” çerçevesinde ele aldığı incelemesiyle derginin ilk sayısında.

“O Ne İzliyor?” sayfasında ise Gupse Özay ve Eda Ece, son dönem favori dizilerini değerlendiriyor olacak.

Gelelim yerli dizi dünyasının yeni mecrası EpisodeYerli’ye...

Bu sezon Muhteşem Yüzyıl Kösem’deki Prenses Farya rolüyle müthiş bir oyunculuk sergileyen Farah Zeynep Abdullah, 10 sayfalık dopdolu bir röportaj ve Dilan Bozyel vizöründen çok özel fotoğraflarla Heja Bozyel’in konuğu oldu. Ekranella’dan Ezgi Özcan, bu yılın iki iddialı yapımıyla ekranlara sıkı bir dönüş yapan iki oyuncuyu yazdı: Halit Ergenç ve Kıvanç Tatlıtuğ.

Çok sayıda dikkat çekici işin ardından önce Muhteşem Yüzyıl, ardından Vatanım Sensin’le dönüş yapan Taylan Biraderler, çok konuşulacak bir röportajla Koray Sarıdoğan’ın konuğu oluyor: “Sektördeki Krizin Sebebi Yapımcılar ve Kanallardır”

Ayrıca, tiyatrodan ekrana, oyunculuğun her alanında usta bir isim, İpek Bilgin, bu sayıda EpisodeYerli’nin konuğu oldu ve dizi dünyasını anlattı.

 

{$ nextTitle $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}

{$ item.Description $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

ilgili haberler

 
LG
MD
SM
XS