Estetik cerrahi ile sanatın buluşması

  1. Kültür Sanat
  2. Diğer
Estetik cerrahi ile sanatın buluşması
Estetik cerrahi ile sanatın buluşması

Op. Dr. Güncel Öztürk, tüm eserlerini 20 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında Neva Art Gallery'de düzenleyeceği sergi ile sanatseverlerle buluşturacak.

Doktorluğun yanı sıra heykel ve resim sanatı üzerine çalışmalarına devam eden Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, Nişantaşı Hüsrev Gerede Caddesi'ndeki Neva Art Gallery'de tüm sanatseverlere eserlerini gezme ve görme imkanını sunacak.

Sanatsal çalışmalarındaki ana hedefinin doğal burun, meme, dudak tasarımı üzerinde daha kısa süre ve daha kolay bir şekilde estetik ve görsel değerlere ulaşmak olduğunu ifade eden Öztürk, şunları söyledi:

"Bu sergimde portrelere, göğüslere ve dudaklara ağırlık verdim. Plastik cerrahi mesleğimde en fazla hastaların burun, göğüs ve dudak şekillerini daha estetik hale getirmek için müdahalelerde bulunuyorum. Sanatsal çalışmalarımı muayenehaneme gelen hastalara da sergiliyorum.

Sanatsal çalışmalarımda öncellikle anatomik ölçüler doğrultusunda çözümlemeler yaparak yapısal açıdan estetik burunlar tasarlıyorum. Heykellerimde meme ve vücut estetiğine de önem veriyorum. Heykel çalışmalarımı her vücut yapısının kendine has doğallığına göre estetik açıdan ele alıyorum. Ayrıca burun, meme ve dudak grubundan oluşan heykel panoları yapıyorum. Mask ile estetik değerleri içinde çözümlediğim çeşitli burun örnekleri tasarlıyorum.

Sanatsal çalışmalarımdaki ana hedefim doğal burun, meme ve dudak tasarımı üzerinde daha kısa süre ve daha kolay bir şekilde estetik ve görsel değerlere ulaşmaktır. Aynı zamanda estetik cerrahi ile sanatı buluşturmaktır. Mesleğim ile heykel ve resim sanatı arasında estetik ve görsel açıdan bir bağ kurmaktır.

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif cerrahi uzmanı olarak hedefim ise hastalarımın muayenehanemde sergilediğim eserlerden burun, meme ve dudak yapılarını tanımaları, estetik özelliklerini görmelerini sağlamaktır. Bu sayede hastaların estetik açıdan hangi tarz çözümlemelerin kendileri için daha uygun olacağına karar verme sürecini kolaylaştırmaktır. En önemlisi ise muayenehanemde hastalarıma sanat ortamında hizmet sunmak, hastalarımın kendilerinin de bir sanat etkinliğinin içinde olmalarını sağlamaktır. Değişimin, estetik bir görünüme ulaşmanın ve güzel olmanın gerçek bir sanat işi olduğunu fark etmelerine aracı olmaktır. Estetik cerrahi ile sanat arasında köprü kurduğumu düşünüyorum."

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS