Kadın Eserleri Kütüphanesi'nden "Kadın Hayatlarını Yazmak" ajandası

  1. Kültür Sanat
  2. Diğer
Kadın Eserleri Kütüphanesi'nden "Kadın Hayatlarını Yazmak" ajandası
Kadın Eserleri Kütüphanesi'nden "Kadın Hayatlarını Yazmak" ajandası

Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı "Kadın hayatlarını yazmak" temasından yola çıkarak 2017 yılı için bir ajanda hazırladı. Ajandada farklı mesleklerden, farklı deneyimleri olan kadınların hayatını anlatan 100 esere yer veriliyor.

Avukat, doktor, soprano, ağır vasıta şoförü, tiyatro-sinema oyuncusu, balerin, dansçı, yazar, gazeteci, gökbilimci, dilbilimci, şair, sosyolog, mimar, ressam, siyasetçi, öğretmen, çevirmen kadınların hayatının anlatıldığı ajandayla Türkiye'de yaşamış ve yaşayan kadınların bir panoraması oluşturulmuş. 

Sinema oyuncusu Türkan Şoray’dan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği kurucusu Türkan Saylan’a, ağır vasıta şoförü Leyla Ağaçkoparan’dan şair Nilgün Marmara’ya 100 kadının hayatı ajandada söyleşiler, sözlü tarih görüşmeleri, anılar ve özel arşiv belgelerinden hareketle hazırlanan eserler aracılığıyla anlatılıyor.  

 

Toplumdaki kadın seslerinin çeşitliliğini yansıtmak için çabalayan Kadın Eserleri Kütüphanesi, kadınların eğemen kültür içinde yaşamak zorunda kaldıkları yabancılaşmanın ötesine geçip kadınların kendilerini tarihe yazmalarına katkı sağlamaya çalışıyor. 

Ajanda gelirleri vakfa gidecek
Her ajanda, vakıf için bir bağış olacak. Karşılığında bağış makbuzu kesilecek. Ajandayı temin etmek için Kadın Eserleri Kütüphanesi’yle doğrudan iletişime geçebilirsiniz. Kütüphanenin hesap numarası ise şöyle: 

Kadın Eserleri Kütüphanesi Ve Bilgi Merkezi Vakfı Hesabı
Vakıflar Bankası Etiler Şubesi
Şube Kodu 262
IBAN /  TR 44 000 1500 1580 0728 6137 175
Hesap No: 00158007286137175

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS