Doctor Who Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Doctor Who Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Doctor Who Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Doctor Who Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

1963'ten beri en popüler yabancı dizilerden biri olan Doctor Who ( Doctor Who'nun tüm sezonlarını nerede izleyeceğinizi öğrenin). Kemerinin altındaki otuz sekiz sezonu, elli yedi özel bölümü ve bir filmiyle, farklı şecere ve nesillere yayılan lejyonlarca hayranı arasında oldukça popüler olan uzun ömürlü bir televizyon programı. Gizemli bir karakter olan Doctor Who, geçmişi hakkında çok az şey biliyoruz, ancak maceraları yarım asırdan sonra bile bizi heyecanlandırmaya devam ediyor.

Doctor Who Dizisinin Konusu Nedir?

Doctor Who küçük ekrana çıkışını 1963'te yapıyor. O bir zaman lordu ve TARDIS ile on yıllar boyunca değişen arkadaşlarının eşliğinde uzay ve zamanda yolculuk ediyor.

Doktor, Gallifrey'in kökeni gezegeninden kaçan, hem geçmişte hem de gelecekte maceralı yolculuklar yapan, inanılmaz durumlarla yüzleşen ve Dalekler de dahil olmak üzere gerçek ve gerçek Dalekler de dahil olmak üzere korkunç düşmanlarla savaşan Zaman Lordları türüne ait bir uzaylı. Doktor'un düşmanı. Yıllar geçtikçe on üçüncü odaya kadar doktorun birkaç rejenerasyonuna tanık olduk, çünkü doktor aslında ölmez, kendini yeniler. Bu aynı zamanda, genel halk tarafından az çok takdir edilen TV dizisinin ve onun çok çeşitli oyuncularının uzun ömürlülüğünü de açıklamaktadır.

Doctor Who Dizisinin Oyuncuları ve İsimleri Nelerdir?

Rejenerasyon sadece Doktor'un vücudunu değil, aynı zamanda davranışını ve kişiliğini de etkiler. İşte dizinin oyuncuları şöyle: 

 Bradley Walsh, Graham'dır ;

 Tosin Cole olarak Ryan ;

 Mandip Gill, Yasmin ;

 Sharon D Clarke, Grace;

 Shobna Gulati, Yasmin'in annesi;

 Ravin J. Ganatra, Yasmin'in babası;

 Bhavnisha Parmar, Yasmin'in kız kardeşidir.

Doctor Who karakteri her bölüm değişmektedir. Tardıs; Zaman Lordu olarak, Doktor zaman ve uzayda yolculuk eder. Bunu, TARDIS denen oldukça özel bir alet (uzay aracı?) sayesinde yapar. Bu bir olan mavi polis telefon kulübesi "iç büyük" ve dışarıdan oldukça sıradan

Doktor çok girişken bir uzaylı ve asla yalnız seyahat etmez. Her Doktor, maceralarında , deneyimlerini kendisiyle paylaşan bir veya daha fazla yoldaş tarafından eşlik edildi . Seyahatleri sırasında tanıştığı ve onunla seyahat etmeyi kabul eden karakterler olma eğilimindedirler, bunu kim istemez ki? Yoldaşlar tek veya birden fazla olabilir.

Doctor Who Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Dizi 35 sezon ve 254 bölümden oluşur. Klasik dizi, daha önce de belirtildiği gibi, 1963'ten 1989'a kadar devam ediyor, ardından 1993'e kadar bir dizi özel film ve Doktor'un başrolünü ilkinden sekizinci enkarnasyona kadar oynadığı bir 1996 filmi izliyor. Doktor'un birinci ve ikinci enkarnasyonlarının bazı anlatı hatları kaçınılmaz bir şekilde kayboldu, yok edildi.

Doctor Who'nun Ayırt Edici Özellikleri Nelerdir?

Kişinin görünüşünü ve karakterini değiştirmenin yanı sıra, Doctor Who'daki her yenilenmenin ardından, Doktora var olduğu süre boyunca eşlik edecek bir özellik veya aksesuar gelir. Onuncu Doktor, örneğin, bir tarafından karakterize edildi uzun haki ceket ve onun zıddı. Öte yandan Onbirinci Doktor'un papyonlara karşı büyük bir tutkusu vardı. On iki? Kadife ceket ve siyah parlak ayakkabılar.

Çoğu dizinin aksine, Doctor Who kötülerini dikkatle seçer. İki tür vardır: geçici ve anlık olanlar, bir bölüm içinde ortaya çıkan ve yok olan. Bir de, Doktor'a tüm seyahatlerinde eşlik eden ve genellikle onu herkesi kurtarmakla yalnızca kendini kurtarmak arasında seçim yapma zorunluluğuna sokan daha ciddi kötüler vardır. Onun seçiminin asla bencilce olmadığını söylemeye gerek yok.

Doktor'un başlıca rakipleri arasında, hayatta tek amacı Doktor'u öldürmek olan yarı teknolojik bir ırk olan Dalekler var. Sonra, Usta adında başka bir Zaman Lordu (evet, yok dedik ama bu uzun bir hikaye) var.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS