Elite Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Elite Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Elite Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Elite Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Dizi şu anda dört sezondan oluşan bir gençlik dramasıdır ve baş kahramanları olarak prestijli bir İspanyol enstitüsü olan Las Encinas'ın öğrencileri yer almaktadır. İşçilerin üç genç oğlu İspanya'nın en seçkin özel okullarından birine kabul edildiğinde, zengin akranlar cinayete yol açar. Carlos Montero ve Darío Madrona tarafından tasarlanan Elite, Pretty Little Liars ve Riverdale gibi dizileri sevenler için mükemmel bir gençlik gizem dramasıdır.

Elite Dizisinin Konusu Nedir?

Carlos Montero ve Darío Madrona tarafından yazılan Elite, kişisel gelişim, ilişkiler, farklı sosyal sınıflar arasındaki mücadeleler, aşk ve çözülmesi gereken bir vakanın hikayesidir. Suç tonları ve gerilim nüanslarıyla gençlik dramı olan dizi, merkezini Las Encinas'ta buluyor. Sadece en zengin ailelerin çocuklarının, seçkinlerin eğitim gördüğü, İspanya'nın en ayrıcalıklı okulu.

Okullarını yıkan bir depremin ardından üç işçi sınıfı çocuğu Las Encinas'a atandığında bu denge zarar görür. Özel liseye gelişleri, sosyal boşluklar ve klasik ergen sorunları ile birleşen bir sınıf mücadelesini tetikler ve cinayetle sonuçlanır. Netflix dizisinin oyuncu kadrosunda La Casa de Papel yıldızları María Pedraza , Miguel Herrán ve Jaime Lorente, diğer genç ekran yüzleriyle birlikte yer alıyor.

Las Encinas lisesinde huzur yok, şimdi bir öğrenci kayboldu. Ancak okula Cayetana, Valerio ve Rebeka adlarında üç yeni öğrenci gelir.

Elite Dizisinin Oyuncuları ve İsimleri Neler?

Hikayenin biraz Gossip Girl'e benzediğini düşünüyorsanız ve bu nedenle diziyi izlemeye şüpheyle yaklaşıyorsanız yanılıyorsunuz. İşte dizinin oyuncu kadrosu:

Itzan Escamilla: Samuel Samu García Domínguez

 Miguel Bernardeau: Guzmán Nunier Osuna

 Álvaro Rico: Polo Benavent

 Arón Piper: Ander Muñoz

 Mina El Hammani: Nadia Shana

 Omar Ayuso: Omar Shana

 Ester Expósito: Carla Rosón Caleruega

 Danna Paola: Lucrecia 'Lu' Montesinos Hendrich

 Jorge Lopez: Valerio Montesinos

 Claudia Salas: Rebeka 'Rebe' de Bormujo Ávalos

 Georgina Amorós: Cayetana Grajera Pando

 Sergio Momo: Yeray

 Leïti Sène: Malick

 Jaime Lorente: Fernando Nano García Domínguez

Dizide Samuel, Nadia ve Christian Madrid, Las Encinas'taki prestijli özel liseye gitmek için burs alıyor. Ancak okullu kızlardan biri öldürüldü ve katilin öğrenciler arasında olduğundan şüpheleniliyor.

Bu sırada yeni gelenler aşağılanma ve zorbalıkla karşı karşıya kalır. 

Elite Dizisi Kaç Sezon ve Kaç Bölümden Oluşur?

Dizi toplamda 3 sezon yayınlandı ve her sezonda 8 bölüm yer alıyor. Elite'in kahramanları üç işçinin çocuklarıdır. Deprem nedeniyle okulları yıkılır ve öğrenciler başka kurumlara sıralanır. Bunlardan üçü İspanya'nın en iyi ve en seçkin okuluna gidiyor. Enstitüye gelen üçü, hiçbir şeyden yoksun olmayan zengin ve şımarık çocuklarla çatışmak zorunda kalacak. İki sosyal sınıf arasındaki çatışma cinayetle sonuçlanacak. Katil kim olacak? Bu gizemin arkasında ne var?

Elite Dizisinin Genel Analizi

İlk sezonun sekiz bölümünü daha önce izlediyseniz, katilin adını zaten biliyorsunuzdur. Her iki durumda da onları kopyalamanızı önerdiğimiz bir şey var. Mavi veya gri ceket ve papyon, erkekler için bordo pantolon ve kızlar için mini eteklerle eşleştirilmiş. Her kahraman, üniformayı kendi tarzında aksesuarlar. Grubun asi Marina , maksi kemer ve amfibilerle giymeyi seviyor. Carla, kumaş fiyonklu ve güzel mokasenli broşlara bayılırken, Lu evde topuklu ayakkabıları ve ışıltılı saç bandını asla unutmaz. Ayrıca kolej forması sezonun trendlerinden biridir.

Cinsiyete bağlı melodramatik dinamiklerin entegrasyon sorunları, sosyal farklılıklar, cinsellik ve uyuşturucu ile birleştiği İspanyol gençlik dramına, bir kız cinayetinin çözümüne bağlı bir suç eğilimi eşlik ediyor. Her şeyden önce cinayeti hikayenin başlangıcına yerleştiren ve kimin sorumlu olduğunu bulmanın yarattığı gerilimden istifade eden anlatı yapısı sayesinde anlatının hızı hızlı ve olay örgüsü olaylarla ve kıvrımlarla dolu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS