En İyi Jackie Chan Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 20 Jackie Chan Filmi (İmdb Sırasına Göre)

En İyi Jackie Chan Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 20 Jackie Chan Filmi (İmdb Sırasına Göre)

Her filmin senaryosu o filmi çekici yapabilmek için gerek şarttır. Senaryonun yanı sıra bir filmin dünya klasmanında izlenebilmesi için iyi bir de oyuncu kadrosu olması gerekmektedir. Uzak Doğu filmlerinin unutulmaz başrolü ise Jackie Chan olarak göze çarpar.

En iyi Jackie Chan Filmleri

Jackie Chan 7'den 70'e ülke olarak çok sevdiğimiz bir oyuncu. Vurdulu kırdılı yapımları, ekranda yansıttığı sempatik hareketleri ile herkesin beğenisini kazanan başarılı bir oyuncu.

1954 Hong Kong merkezli olan başarılı aktör aynı anda müzikle de ilgilenen ve albümleri olan bir sanatçı adeta. Bugüne kadar onlarca değişik filmde yer alan başarılı aktör uzun senelere rağmen de hala formundan bir şey kaybetmiş değildir.

Taekwondo, Çin dövüş Ustalıkları ve Hapkido ile yakından ilgilenmekte olan Jackie Chan'in en iyi 20 filmi sizler için derlendi.

En çok izlenen ve beğenilen 20 Jackie Chan Filmi (İMDB Sırasına Göre)

1-) Altın Yumruk - Drunken Master (1978) = IMDB: 7.6
2-) Kartalın Gölgesindeki Yılan - Snake In The Eagle’s Shadow (1978) = IMDB: 7.4
3-) A Projesi - Project A (1983) = IMDB: 7.4
4-) The Legend of Drunken Master (1994) = IMDB: 7.4
5-) Tanrının Zırhı 2 : Kondor Operasyonu - Operation Condor: Armour Of God 2 = (1991) - IMDB: 7.3
6-) Sonsuz Ejderler - Dragons Forever (1988) = IMDB: 7.3
7-) Genç Üstat - The Young Master (1980) = IMDB: 7.2
8-) Arabalı Köfteciler - Wheels on Meals (1984) = IMDB: 7.2
9-) Tanrının Zırhı - Armour Of God (1986) = IMDB: 7.1
10-) Bitirim İkili - Rush Hour (1998) - IMDB = 7.0
11-) Geçmişin İntikamı - New Police Story (2004) = IMDB: 7.0
12-) Süper Polis 3 - Police Story 3: Supercop (1992) = IMDB: 6.9
13-) Traces of a Dragon (2003) = IMDB: 6.9
14-) Afrika Kaplanı - Who Am I? (1998) = IMDB: 6.8
15-) Tehlikenin İçinde - Rumble In The Bronx (1995) = IMDB: 6.7
16-) Şangaylı Kovboy - Shanghai Noon (2000) = IMDB: 6.5
17-) İkiz Ejder - Twin Dragons (1992) = IMDB: 6.5
18-) Fırtına Adam - Mr. Nice Guy (1997) = IMDB: 6.2
19-) Altın Yumruk İstanbul'da - The Accidental Spy (2001) = IMDB: 5.8
20-) Koruyucu - The Protector (1985) = IMDB: 5.7

Altın Yumruk

Yönetmenliğini Yun W-ping’in yaptığı filmin başrollerinde Jackie Chan, Yuen Sir-tien ve Hwang Jang-Lee gibi kişiler yer alıyor. Bu filmde Won Fei Hung karakterine yaşam veren Jackie Chan çok iyi bir dövüş hocası olarak gözüken amcasının yanına gönderilir.

Kartalın Gölgesindeki Yılan

Yuen Woo-ping’in ilk yönetmenlik tecrübesi olan Snake In The Eagle’s Shadow yapımının başrollerinde Jackie Chan, Hwang Jang Lee ve Yuen Siu Tien tarzında isimler yer alıyor. Jackie Chan’in muziplikleri, hocası ile girdiği neşeli diyalogları ve zekice hazırlanmış yapım kült bir film olmayı başardı.

Koruyucu

Yönetmen mevkisinde James Glickenhaus’un oturduğu yapımın başrollerinde Jackie Chan, Danny Aiello, Sandy Alexander tarzında isimler yer alıyor. Dram türündeki yapımda, Amerika ve Hong Kong polislerinin ortak bir çalışması ile belirli bir suç çete örgütünü yakalamak için ellerinden geleni yapmıştırlar.

Tanrının Zırhı

Jackie Chan ve Eric Tsang’ın yönetmen mevkisinde oturduğu yapımın başrollerinde Jackie Chan, Carina Lau ve Rosamund Kwan gibi adlar yer alıyor. Avrupa’da zorlu bir maceraya atılmış olan Jackie Chan Hong Kong’da yaşar ve efsanelerle anlatılan kutsal silahları kara bir tarikatın elinden alabilmek için savaş vermektedir.

Bitirim İkili

Yapımın Başrollerinde Jackie Chan, Chris Tucker, Tom Wilkinson gibi oyuncuların yer aldığı filmin yönetmen sandalyesinde Brett Ratner oturuyor. Dönemin en sevilmiş olan komedilerinden biri olan Bitirim İkili, sonrasında çekilen devam filmleriyle muhteşem bir dizi yapıma dönüşmüştür.

Şangaylı Kovboy

Yönetmenliğini Tom Dey’ın üstlendiği yapımın başrollerinde Jackie Chan, Owen Wilson, Lucy Liu gibi adlar yer alıyor. Cho Wang bir Çin Ülkesi gardiyanıdır. Bir gün ülkenin en önemli isimlerinden biri olan Pei-Pei, kaçırılır.

A Projesi

Jackie Chan, Rosamund Kwan, Maggie Cheung gibi başarılı oyuncuları kadrosunda bulundurmakta olan filmin yönetmen sandalyesinde yine Jackie Chan oturuyor. Film Jackie Chan’in serüveninin ilk dönemindeki yönetmenlik deneyişlerinden biridir. Hong Konglular ve Britanyalılar karaya hükmederler.

Geçmişin İntikamı

Benny Chan’in yönetmenliğini üstlenmiş olduğu filmin başrollerinde Jackie Chan, Yu Rongguang, Ken Lo gibi oyuncular yer almaktadır. Hong Kong polis merkezinin şefi Wing, bütün ekibini bir çete savaşında kaybedince suçluluk duygusuyla kendini alkole vermektedir.

İkiz Ejder

Ringo Lam ve Hark Tsui’nin yönetmenliğini beraber üstlendiği filmin baş oyuncu rollerinde Jackie Chan, Maggie Cheung, Teddy Robin Kwan gibi oyuncular yer almaktadır.

The Legend of Drunken Master

Oğlunu tehlikelerden uzak tutmak istemekte olan baba, oğlunun dövüş sanatlarını kullanmasına karşı çıkar. Sevimli annesi ise oğlunun kahraman olmasından yana poy kullanır. Ülkeyi kurtarmak isteyen Fei Hung, babasını atlatabilmek için türlü türlü numaralara kalkışır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS