En İyi Kızılderili Kovboy Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 20 Kızılderili Kovboy Filmi (İmdb Sırasına Göre)

En İyi Kızılderili Kovboy Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 20 Kızılderili Kovboy Filmi (İmdb Sırasına Göre)

Ennio Morricone'nin ölümü, kaçınılmaz olarak sinema tarihinin en ikonik film müziklerinden bazılarını yeniden ön plana çıkardı. Bunlar arasında Sergio Leone'nin yönettiği western filmleri özel bir yeri hak ediyor. Tarz olarak tanımlanmış ve onlarca yıldır halk tarafından öylesine takdir edilen bir dizi film bulunuyor. Kimsenin aday göstermediği ve olağanüstü kalitede jüri tarafından seçilmiş, mahremiyet ve prestij nedeniyle ismini açıklayamadığımız 20 filmi sizinle buluşturduk.

Şimdiye kadarki en iyi kovboy filmlerinin İlk 20'sini derledik. Neredeyse bir asırlık sinema tarihinin izini süreceğiz.

1.Paralı Askerler İMDb 8.8

Franco Nero , Tony Musante ve Jack PalanceMeksika'nın her yerinde avlanmakla meşguller.
Bu, Sergio Corbucci'nin en destansı westernidir.

2.Nefret Sekizlisi İMDb 8.7

Tesislerde, ışıltılı Django Unchained'in ardından vurulacak ucuz bir western olacaktı. Gerçek bunun yerine Quentin Tarantino olarak gösterilirVahşi Batı'yı Agatha Christie benzeri gerilim filmlerinin çizgidedir.

3.Kıyametin Dörtlüsü İMDb 8.5

Lucio Fulci, türünün en ünlü yüzlerinden biri olan Tomas Milian'a sadist kötü adam rolünü emanet ederek, bir korku yönetmeni olarak becerilerini geliştirdiği bir western'e hayat veriyor.

4.Acımasız İMDb 8.5

Clint Eastwood, 1800'lerin sonundaki Wyoming pisliğini, eski silahlı adamların alaycılığı ve kolluk kuvvetlerinin küstahlığı üzerinden tasvir ediyor.

5.Büyük Sessizlik/ Dijango İMDb 8.3

Ödül katilleri aptal ve silahşörler, Meksika sınırından tabutları sürükleyen mezar kazıcıları gibi giyinmiş. Sergio Corbucci'nin batı sineması, 66 ile 68 arasında zamanla gerçek posterler haline gelen iki özgün kült film üreten alegorilerle dolu.

6.Batının Fethi İMDb 8.3

Oyuncu kadrosundan yıldıza Western. Bir toprağın ve bir dönemin fethi, yüksek sesli ve belgesel hırslarla işlendi. Batı'nın sömürgeleştirilme tarihi, zamanın bir ailesinin olayları aracılığıyla anlatılıyordu.

7.Butch Cassdiy İMDb 8.0

Film, Batı'nın (gerçekten var olan) kötü şöhretli suçlularının suç işlemlerini, iki Hollywood yıldızı arasında o dönemde yaratılan simyaya dayanarak anlatıyor.

8.Buna Trinity Dersler İMDb 7.8

Bud Spencer ve Terence Hill'in kurduğu ikilinin seçilmesi tamamen şans eseri oldu. Tamamen tür klişeleri ile tuvallerdeki çarpıtmalar arasındaki orijinal karşıtlığı temel alan filmin karşı konulamaz bir komik yüzü var.

9.The Wild Bunch İMDb 7.5

Meksika sınırında, küçük bir haydut grubunun kaderi, kahramanların kişisel hikayelerini birbirine bağlayan kaba ve alaycı bir filmde tamamlanıyor, ölümsüzleştiriliyor.

10.Muhteşem 7 İMDb 7.1

Haydut Calvera ( Eli Wallach ) tarafından taciz edilen bir Meksikalı çaresiz topluluğa yardım etmek zorunda kalıyor. Muhteşem Yedi, korkusuz anti-kahramanların varlığıyla, ancak belirgin bir kadere sahip olması sayesinde türün olgunluğuna işaret ediyor.

11.Pat Garrett ve Billy the Kid İMDb 7.0

Tartışmalı ve vahşi bir çağın sonunu ilan eden bir kanun kaçağıdır. Kısa süre sonra, eski arkadaşı haydut William Bonney namı diğer Billy the Kid'i arayan Şerif Pat Garrett'ın tabancasıyla vurularak öldürülecek.

12.Liberty Valance'ı Öldüren Adam İMDb 6.8

The Hateful Eight'ta neredeyse özel iç mekan kullanımı için Tarantino'yu şiddetle eleştirenler, en silinmez westernlerden biriyle karşı karşıyadır.

13.Kırmızı Gölgeler İMDb 6.5

Ford, Batı'yı nefret, korku ve intikamla lekelenmiş kişilerarası dinamikleri anlatmak için bahane olarak kullanıyor ve yenilikçi stilistik çözümler sunuyor.

14.Kurtlarla Dans İMDb 6.3

Kuzey Süvari Teğmen John Dunbar, Yüksek Komuta'dan Fort Sedgwick'e gitmek için emir alır. Yol boyunca, sömürgecilerin Yerli Amerikalılara karşı işledikleri imhanın farkına varacak ve bu üniformayı değersiz bir şekilde çöle çevirecek.

15.Vahşi Yollar İMDb 6.2

Sınır efsanesi geri dönüyor, iki John, Ford ve Wayne geri döndü. İlki, Dük'ün açık ve geniş kenarlı şapka ve boyun atkısını takmasını sağlar.

16.Vahşi Yollar (1956) İMDb 6.0

1868'deyiz ve Amerikan İç Savaşı, Ethan'ın (John Wayne'in canlandırdığı) eve dönmesiyle üç yıl önce sona erdi.

17.Affedilmeyen (1992) İMDb 5.9

1880'de Wyoming'de bir fahişe bir kovboy tarafından feci şekilde yaralandı.
Meslektaşları ve arkadaşları alçağın tutuklanması için haykırıyorlar, ancak şerif onu sadece para cezası veriyor.

18.İyi, Kötü ve Çirkin (1966) İMDb 5.9

İç Savaş'ın arka planına karşı kontrast oluşturan başlığa yerleştirilen üç figür, korkunç Bill Carson'un bir mezarının içine gizlenmiş altın bir ganimetin izinde yola çıktı. Efsanevi üçlü, Sergio Leone ve başyapıtlarının sevgililerinin tarihsel belleğindeki silinmez isimler olan Çirkin Tuco, Joe the Good ve Sentenza the Bad'dir.

19.Litte Big Horn İMDb 5.5

Jack Crabb 100 yaşın üzerindedir ve Little Big Horne Savaşı'ndan kurtulan tek kişidir. Beyazlarla kırmızılar arasındaki çatışmaları takip eden bir gazeteciye hayatını anlatırken, onu kampına götüren bir Komançi Kızılderilisi tarafından çocukken nasıl kurtarıldığını anlatıyor.

20.Kızıl Nehir İMDb 5.5

Genç öncü Thomas Dunson, tek bir refakatçiyle inip tek başına devam etmeye karar verdiğinde bir kervanla Teksas'ı geçiyor. Kervan yakında Kızılderililerin saldırısı sırasında yok edilecek ve Thomas, yerleşim için uygun bir arazi bulana kadar yolculuğuna devam edecek.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS