En İyi Motivasyon Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 10 Motivasyon Filmi (İmdb Sırasına Göre)

En İyi Motivasyon Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 10 Motivasyon Filmi (İmdb Sırasına Göre)

Film izlemek genellikle rahatlatıcı bir eylem olsa da bazen de harekete geçirici olabiliyor. Bu noktada devreye motivasyon verici filmler giriyor. Modunuzu yükseltecek ve sizi harekete geçirecek en çok beğenilen ve en dikkat çeken kişisel gelişim ve motivasyon filmlerini sizler için derledik.

1- Forrets Gump / IMDb : 8.8

Winston Groom’un aynı adlı romanından uyarlanmış olan bu film, IQ'su düşük bir genç olan Forrest Gump’ın hayatını konu ediniyor. Forrest Gump, tamamen tesadüfi olaylar yaşayan ve tarihi anlara tanıklık ederken hem yaptıkları hem de düşündükleri ile herkese ilham oluyor.Bu film başta Oscar ve Altın Küre başta olmak üzere pek çok ödüle layık görülmüştür.

2- Intouchables (Can Dostum) / IMDb : 8.5

Zengin bir iş adamı olan Philippe, bir kaza geçirir ve bunun sonucunda da felç kalır. Hapisaneden yeni çıkmış olan Driss’i kendisine bakmak için eve yatılı bakıcı olarak almaya karar verir. Normal hayatta yan yana bile gelmeyecek bu ikili arasında çok iyi bir dostluk başlar. Yönetmenliğini Éric Toledano ve Olivier Nakache'nın yaptığı filmin baş rollerinde ise, Omar Sy ve François Cluzet yer alır.

3- Whiplash / IMDb : 8.5

Andrew, 19 yaşında genç bir bateristtir ve alanında daha iyi yerlere gelebilmek için Shcarffer Konservatuarı’na girer. Genç, kısa zaman içinde hocalarından biri ve olan caz duayeni Terence Fletcher’ın dikkatini çeker. Ardından genç, Fletcher, Andrew’i özel yarışmalara hazırlanan özel bir grup olan “Studio Band”e seçilir. Ama Fletcher, başarının acımasız bir çalışma sistemi ile gerçek olacağına inanır. Yönetmenliğini ve senaristliğini Damien Chazelle’in yaptığı bu filmin baş rollerinde Miles Teller ve J. K. Simmons yer alıyor.

4- 3 Idiots / IMDb : 8.4

Hindistan'ın en iyi üniversitelerinden birinden eğitim alan 3 öğrencinin yarış odaklı okul sistemi ve öğrencilerin bu sisteme karşı nasıl bir duruş sergilediğini gösteriyor. İzleyenlere önemli dersler veren bu filmin baş rolünde ise, Bollywood sinemasının en sevilen, en çok aranan ve başarılı ismi Aamir Khan yer alıyor.

5- Good Will Hunting (Can Dostum) / IMDb : 8.3

MIT’de temizlikçi olarak görev yapan Will’in hayatı sınıfta karşısına çıkan bir matematik problemini çözmesi ile değişir. Problemi yazan profesör kısa zaman içinde Will'i keşfeder ve başı belaya girdiği zaman onu kurtarmak için harekete geçer. Ama Will'in bu beladan kurtulabilmek için terapist Sean Maguire ile görüşmesi gerekir. Bu görüşme, bu ikili arasındaki bağın başlangıcı olur. Baş rollerinde Chris Britton, Robin Williams ve Matt Damon'un yer aldığı bu film, Oscar olmak üzere pek çok farklı dalda ödüle layık görüldü.

6- The Wolf of Wall Street (Para Avcısı) / IMDb : 8.2

24 yaşındaki genç ve hırslı bir adam olan Jordan Belfort Wall Street borsasında önce komisyoncu daha sonra da Stratton Oakmont isminde bir yatırımcı firmasında görev alır. Ama hırsı, onu zengin olabilmek için her yolu denemeye itecektir. Gerçek bir hikayeden uyarlanmış olan bu filmde, Stratton Oakmont karakterini ünlü oyuncu Leonardo DiCaprio hayat veriyor.

7- Up (Yukarı Bak) / IMDb : 8.2

Up, en sevilen animasyon filmleri arasında yer alıyor. Bu film, izleyenlerin iyi vakit geçirmesini sağlarken hem de izleyenleri düşünmeye yönlendiriyor. Up, sonsuz bir aşkı ve yaşlı bir adamın karısı ile kurmuş olduğu hayalini gerçekleştirmek için yaşadıklarını konu alıyor. 8 yaşındaki küçük kaşifin Carl’ın da bu plana dahil olması ile birlikte her şey daha karmaşık bir hale geliyor. Hem içinizi ısıtacak hem de size duygusal bir motivasyon sağlayacak olan bu film, büyük bir izleyici kitlesine ulaşmayı başarıyor.

8- Catch Me If You Can (Sıkıysa Yakala) / IMDb : 8.1

Steven Spilerberg’in yönettiği Sıkıysa Yakala, bir azılı suçlu ile ajan arasındaki savaşı konu alıyor. FBI’in “En Çok Arananlar” listesinde yer alan Frank Abagnale Jr, 18 yaşından itibaren sürekli iş değişikliği yaparak kaçmaya çalışıyor. Abagnale, parlak zekası sayesinde hiç yakalanmıyor ve dolandırıcılığı büyük bir ustalıkla yapıyor. Ama peşindeki FBI ajanının onu bulmadan vazgeçmeye niyeti yoktur. Baş rollerinde Tom Hanks ve Di Caprio'nun oynadığı bu film izleyiciye büyük bir macera sunuyor.

9- The Martian (Marslı) / IMDb : 8.0

Mars'a çeşitli incelemeler yapmak üzere bir ekip gönderilir. Ama beklenmedik olaylarla karşılaşılır ve astronotlardan biri Mars'ta mahsur kalır. Ekibinin öldüğünü sanıp bıraktığı bu astronot tek başına bir yaşam mücadelesi verir.

10- The Imitation Game (Enigma) / IMDb : 8.0

Baş rolünde Benedict Cumberbatch’in yer aldığı bu film, Almanlar’ın 2. Dünya Savaşı sırasında kullandığı şifreleme sistemini çözerek ekibine kattığı Alan Turing’in savaşın iki sene erken bitmesini sağlayacak bu büyük başarısını konu alıyor. Gerçek bir hikayeden esinlenerek çekilen bu film, gerçek bir kahramanlık hikayesini konu alıyor.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS