En İyi Psikolojik Gerilim Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 11 Psikolojik Gerilim Filmi (İmdb Sırasına Göre)

En İyi Psikolojik Gerilim Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 11 Psikolojik Gerilim Filmi (İmdb Sırasına Göre)

Geniş bir konu kapsamına sahip olan, etkisinden uzun süre kurtulamadığımız film türleri dendiğinde akla ilk gelen hem psikolojik hem de gerilim dolu filmlerdir. Bu filmler psikolojinizle oynarken aynı zamanda sizi gerilimin içerisine sürüklemektedir. Heyecanı doruklara ulaştıran, bilinen filmlerin aksine IMDb’de yüksek puanlara sahip olmasına rağmen gizli kalan, 11 Psikolojik-Gerilim türündeki filmi listeledik.

11. Mezarına Tüküreceğim (I Spit on Your Grave)
IMDb: 6.3

İnzivaya çekilen bir kadın yazar, bulunduğu ormanlık alanda, küçük bir kulübede kendi kendine yaşamaktadır. Bir gün kendini bilmez birkaç adam, kadının burada tek başına yaşadığı fark eder ve kadına vahşice tecavüz ederler. Zavallı kadını ormanın ortasında ölüme terk ederek kaçarlar. Kadın hayatta kalmayı başarır. Günün birinde, kendisine tecavüz eden bu erkekleri hak ettikleri şekilde cezalandırmak ve intikam almak için geri döner.

10. Ölümcül Labirent (Escape Room)
IMDb: 6.4

Kaçış odaları günümüzde oldukça popüler bir hale gelmiştir. Bu tür odaların tutkunu olan birbirinden farklı birkaç insan, kimliği belirsiz kişiler tarafından bir davetiye alır. Her biri daveti kabul ederek, kendilerini daha önce kimsenin görmediği ve göremeyeceği bir kaçış oyununun içerisinde bulurlar. Bu odalar bir labirentten farksızdır. Ölümcül tuzaklarla bezenmiş gizemli odalar labirentinden sağ çıkabilmek için akıllarını kullanmak zorundadırlar.

9. Zihin Okuyucuları (Anna)
IMDb: 6.5

İnsanların anılarına girme yeteneğine sahip olan bir adam, kendi anılarında kaybolmaktadır. Bu yüzden mesleğinden uzaklaştırılmıştır. Fakat kendisini kanıtlamak istemektedir. On altı yaşında zeki ama bir o kadar da sorunlu olan, Anna isimli genç kızın problemlerini aşması için tutulur. Bu kız bir sosyopat mıdır yoksa travma kurbanı mıdır? Adam başına gelecek olaylardan bir haber, kızın anılarına doğru yol alır.

8. Kuş Kafesi (Bird Box)
IMDb: 6.6

Günün birinde kimi insanlar farklı davranışlar sergilemeye başlar. Sadece kendilerinin gördüğü bir şey, onları intihara sürüklemektedir. Bu durumun farkına varan bazı kişiler, kendilerini korumak için bir eve sığınırlar. Farklı çözüm yolları deneyerek hayatta kalma mücadelesi vermeye çalışsalar da o şey her neyse her yerdedir.

7. Evdeki Düşman (Orphan)
IMDb: 6.9

İki çocuğu olan bir aile, yeni doğacak olan bebeklerini kaybederler. Bu yüzden ailesi olmayan bir çocuğu evlat edinmek isterler. Esirgeme kurumuna gittiklerinde ise oldukça terbiyeli, akıllı, zeki ama bir o kadar da farklı 9 yaşındaki bir kızı çok beğenirler. Kısa zamanda bu kızı evlat edinen ailenin neredeyse hiç huzuru kalmamıştır. Fakat bu huzursuzluğun kızdan kaynaklı olup olmadığı hakkında hiçbir fikirleri yoktur. Göründüğü kadar masum olmayan bu kızın sakladığı bir sır vardır.

6. Lolipop (Hard Candy)
IMDb: 7.1

Hayley oldukça akıllı, zeki ve çekici bir genç kızdır. İnternet sohbetleri esnasında Jeff adında bir adamla tanışır ve onunla buluşmaya karar verir. Bir şekilde Jeff'in evine giderler. Adam kendini oldukça şanslı hissetmektedir. Fakat olaylar beklediği gibi gitmez.

5. Karanlık Sırlar (A Tale of Two Sisters)
IMDb: 7.2

Kore yapımı olan filmde iki kız kardeşin öyküsü anlatılmaktadır. Kızların büyük olanı, akıl hastanesinde tedavi gördükten sonra eve gelir. Evde kendisini kız kardeşi, babası ve üvey annesi kendisini beklemektedir. Üvey annesinin kız kardeşini dövdüğü, küçük kızın vücudundaki yaralardan bellidir. Zaman içerisinde büyük kıza da aynı şeyleri yapmaya başlar. Fakat kadın bu kız eve geldiğinden beri tedirgindir. Zira evde bazı şeylerin dolaştığından emindir.

4. Numara 23 (The Number 23)
IMDb: 7.4

Sparrow adındaki bir adam karısı ve oğlu ile mutlu bir hayat yaşamaktadır. Önemli bir günün akşamında eşiyle buluşur. Eşi onu beklerken bir kitapçıya girmiş ve eline aldığı herhangi bir kitabı okumaktadır. Bu kitabı Sparrow'a armağan eder. İlk zamanlarda kitaba fazla değer vermeyen Sparrow, okudukça kitapta kendini bulmaya başlamış ayrıca 23 sayısına takıntılı bir hale gelmiştir. Yazarı belli olmayan bu kitabı araştırdıkça olaylar silsilesi inanılmaz yerlere doğru sürüklenir.

3. Sessiz Bir Yer (A Quiet Place)
IMDb: 7.5

İnsanlık büyük bir sınavla sınanmaktadır. Kıyamet sonrasında ortaya çıkan, aşırı hassas işitme yeteneğine sahip olan yaratıklar kol gezmektedir. Hayatta kalan insanlar ise onlardan saklanmak için olabildiğince sessiz olmalıdır. Fakat sessiz kalabilmek o kadar kolay değildir.

2. Kapan (Get Out)
IMDb: 7.7

Siyahi bir adam, beyaz sevgilisinin ailesi ile tanışmak için küçük bir kasabaya gider. Ailesi her ne kadar ırkçı görünmek istemeseler de bir tedirginlik söz konusudur. Ailenin hizmetlerini gören siyahi insanlarda gördüğü gariplikler genç adamın dikkatini çekmiştir. İş derinlere indiğinde kendini kapana sıkışmış hisseder. Fakat olaylar onun düşündüğünden çok daha farklı bir şekilde seyretmektedir.

1. Oyun (The Game)
IMDb: 7.8

Zengin bir bankacı hayatına biraz eğlence biraz heyecan ve birazda renk katmak istemektedir. Her şeyden çok sıkılan bu adama gizemli bir oyuna katılma fırsatı verilir. İlk başlarda gayet seyrinde giden olaylar daha sonra hayal ile gerçeği ayırt edemeyecek seviyeye gelir. Hayatında heyecan isteyen bu adamın bir an da hayatı alt üst olur.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS