En İyi Romantik Komedi Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 10 Romantik Komedi Filmi (İmdb Sırasına Göre)

En İyi Romantik Komedi Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 10 Romantik Komedi Filmi (İmdb Sırasına Göre)

En İyi Romantik Komedi Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 10 Romantik Komedi Filmi (İmdb Sırasına Göre)

Romantik komedi filmleri, gelişimine 80’li yıllardan itibaren başlayarak günümüzde en çok tercih edilen film türlerinden biridir. Bu tür filmlerin çoğunluğu Hollywood tarafından çekiliyor ancak Türkiye’de de pek çok örneği bulunmaktadır. En sevilen türlerinden olan romantik komedi filmlerini ister arkadaşlarla ister sevgiliyle izleyebilir, yeri geldiğinde kahkahalara boğulup yeri geldiğinde ise gözyaşlarınızı tutamayabilirsiniz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

10- ŞEYTAN MARKA GİYER - IMDB Puanı: 6,9

Gazetecilikten yeni mezun olmuş saf ve naif bir genç kız olan Andrea Sachs, New York'ta yaşarken bir işe girer. Güçlü ve yetenekli bir kadın olan Runaway Magazin'in acımasız yöneticisi Miranda Priestly'nin ikinci asistanı olarak göreve başlar. Andrea'nın hayali iyi bir gazeteci olmaktır. Söz konusu olan görev için aslında sıradan bir tarz sahip olsa da savaşçı ruhu ile hızla başarı kazanır. Fakat bu durum da bazı bedellere sahiptir. Andy, ona ulaşamayacak kadar uzak görünen Miranda'nın o görkemli dünyasında bir yer edinmiştir fakat önceki arkadaşları ve tüm sevdiği insanlar kendisinden çok uzakta kalmış gibidir.

9- ADAMIM BENİM - IMDB Puanı: 7,0

Emlak komisyonculuğu yapan ve işinde başarılı olan Peter Klaven, hayallerindeki kadın olan Zooe ile nişanlıdır. Pek yakında evleneceklerdir, ancak Peter’in sağdıcı olabilecek yakın bir arkadaşı çevresinde hiç yoktur. Erkeklerle yaptığı pek çok garip buluşmalardan sonra Peter, kendisinin tamamıyla zıttı olan, karizmatik, sevimli ve sağdıcım diyebileceği Sydney Fife ile tanışır. Ancak kısa bir zamanda gelişen dostlukları nişanlısıyla arasını bozar. Peter, nişanlısı ve yeni arkadaşını arasında seçim yapmak zorunda kalır.

8- YILDIZ TOZU - IMDB Puanı: 7,6

Yıldız Tozu filmi, gerçek aşkının kalbini kazanabilmek adına kayan bir yıldızı yakalayacağına söz veren Tristran’ın hikayesini anlatır. Ancak Tristran ev sevgilisini çıktıkları bu macerada onları cadılar ve korsanlarla dolu büyük tehlikeler beklemektedir.

7- AŞK HER YERDE - IMDB Puanı: 7,6

Tüm dünyayı yöneten otoriter bir başkan mevkiinde olsanız da hayran kitlenizi etkileyen bir rockstar olsanız da her yol aynı kapıya çıkar. Aşk Her Yerde filmi aşktan kaçamayacağınızı anlatan bir romantik komedidir. İşte, günümüz Londra'sında geçen Noel'den henüz iki ay önce yaşanan birbirinden farklı olayları konu edinen bu film de, aşkın muhteşem gücü üzerine bir yapımdır. Filmde asıl anlatılmak istenen konunun aşkın yüceliğine dair bir güzelleme olduğu söylenebilir.

6- AŞKIN 500 GÜNÜ - IMDB Puanı: 7,7

Aşkın 500 Günü filmi, gerçek aşka inanmayan bir kadın ve ona sırılsıklam aşık olan bir adamdan bahsediyor. Bu hikayede Tom Hansen, Summer Finn ile karşılaştığı ilk günü hayatından tamamen çıkardığına emin olduktan sonra hatırlar. Tom, ilk görüşte kıza aşık olur ve hayatının geri kalan zamanlarında bu kızla birlikte olması gerektiğini düşünüyordur. Ne yazık ki Summer ne gerçek aşka ne duygusal ilişkilere inanmamaktadır.

5- BENDEN BU KADAR - IMDB Puanı: 7,7

Benden Bu Kadar filmi, başarılı ve aynı zamanda obsesif kompulsif bir yazar olan zor bir insanı Melvin Udall’ ı anlatmaktadır. Udall, sahip olduğu takıntılar nedeniyle sokak kapısını dört kere kapamakta, siyahi ve Yahudilerden nefret etmekte ve bütün bu ayrımcı düşüncelerini hiçbir şekilde gizlememektedir. Greenwich Village'da yaşamakta ve eşcinsel bir komşuya sahiptir. Simon bir gün saldırıya uğrayarak hastaneye kaldırılır. Komşusuna yardım etmek zorunda kalan Melvin'in hayatı eskisi gibi bir daha asla olmayacaktır.

4- UMUT IŞIĞIM IMDB Puanı: 7,7

Umut Işığım filmi, hayatında değer verdiği her şeyi bir günde kaybeden ve eski bir tarih öğretmeni olan Pat Salitano’yu konu almaktadır. Salitano, ciddi bir travma yaşar ve sonrasında patlar, ardından rehabilitasyon merkezinde mahkeme kararı ile 8 ay tedavi görür. Tedaviden sonra ailesinin evine hayatını düzene sokmak şartıyla geri yerleşir ve tek amacı düzgün bir adam olup, işini geri alıp karısı Vicky'nin kalbini böylece geri kazanabilecektir. Ancak Pat için durum sandığından çok daha zor olacaktır.

3- BUGÜN ASLINDA DÜNDÜ IMDB Puanı: 8,0

Bugün Aslında Dündü filmi, bir adamın nefret ettiği bir günü tekrarlayarak yaşamak zorunda kalmasını konu ediyor. Huysuz bir adam olan Phil Connors, kırsal yaşamı hiç sevmediği halde Groundhog Day etkinlikleri için Pensilvanya'nın kırsal kasabalarından birine gönderilir. Buradaki hayattan ve mütevazi insanlarından nefret etse de bir günlüğüne bu hayata işi için katlanmak zorunda kalır. Fakat ansızın çıkan bir kar fırtınasıyla tüm ulaşım yollarını kapanır. Phil ertesi sabah uyandığında ise zaman döngüsüne yakalanarak nefret ettiği o günü tekrar yaşamak zorunda kalır.

2- MARRIAGE STORY - IMDB Puanı: 8,0

New York'ta başarılı bir tiyatro yönetmeni olan Charlie Barber’ın eski bir film yıldızı olan karısı Nicole'a, tiyatro şirketi bir oyunda oyuncu olma şansı verir. Bu nedenle çift, evlilik sorunları yaşamaya başlar ve bir evlilik danışmanından birbirlerini hoşlandıkları şeyleri yazmaları için bir öneri alırlar. Fakat Nicole sesli bir şekilde yazdıklarını okumaktan çok utanır ve evlilik danışmandan vazgeçer. Daha sonra is çiftin sorunları gün geçtikçe daha da büyümeye başlar.

1- AMELIE - IMDB Puanı: 8,3

Amelie filmi, her an yaşama sevgi dolu gözlerle bakan, hayat dolu bir kişinin hikayesini anlatır. Amelie, anne ve babasını kaybetmiştir. Başkalarını mutlu kılmaya ve onların hayatlarını tamir etmeye kendini adamıştır; bunu kimseye fark ettirmeden yapmaktadır. Peki başkalarının mutlu olması için çabalayan Amelie, kendi yalnızlığını farkına vardığında kendini mutlu etmek için de çabalayacak mıdır?