En İyi Shahrukh Khan Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 14 Shahrukh Khan Filmi (İmdb Sırasına Göre)

En İyi Shahrukh Khan Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 14 Shahrukh Khan Filmi (İmdb Sırasına Göre)

Hint film yapımcısı ve televizyon sunucusu olan Shah Rukh Khan aynı zamanda bollywood dünyasının en sevilen aktörlerinden biridir. 80 üstü film ve dizide yer alarak başarısını dünya çapında göstermiş, kazandığı pek çok ödül ve hayırsever kişiliğiyle bilinen Shah Rukh Khan’ın oynadığı en çok sevilen 14 filmi şu şekildedir:

 

En İyi Shahrukh Khan Filmleri

1. Dilwale Dulhania Le Jayenge (1995) - IMDb: 8.4

Sorumsuz, zengin ve kaygısız biri olan Raj, İngiltere de yaşayan bir Hindistanlıdır. Simran ise Hindistan dışında bir yerde yaşamasına rağmen gelenek ve göreneklerine sımsıkı bağlı olan bir aileden gelmektedir. Bir aylık olan Avrupa gezisi sırasında Raj ve Simran karşılaşır, şakalaşma ve didişmelerle başlayan arkadaşlık gezi sonrasında büyük bir aşka dönüşür. Ancak birbirlerine olan aşklarını fark ettiklerinde çok geç olmuştur. Çünkü Simran Hindistan’a babasının arkadaşı ile evlenmek için yola koyulmuştur bile. Bu film ölmeden önce izlenmesi gereken 1001 film arasında yer almaktadır. Aynı zamanda 800 hafta gösterimde kalma rekoruna sahiptir. 

2. Kuch Kuch Hota Hai (1998) - IMDb: 7.9

Çok yakın iki dost olan Anjali ve Rahul’un hayatlarına Tina dahil olur. Film Rahul’un Tina’ya olan aşkını konu etmektedir.

3. Kabhi Khushi Kabhie Gham (2001) - IMDb: 7.5

Hindistan’ın en varlıklı iş adamlarından biri olan Yashvardhan Raichand, eşi Nandini ve iki oğlu Rahul ve Rohan ile huzur içinde yaşamaktadır. Yashvardhan Raichand, en yakın arkadaşının kızı Naina ile oğlu Rahul’u evlendirmek isterken ne yazık ki oğlu dadısının yeğeni Anjali’ye aşık olur.

4. Devdas (2002) - IMDb: 7.6

Yaşamın bile üzerinde olan bir aşkın hikayesi. Devdas isimli kendini sadece sevmeye adamış bir adam. Devdas zengin bir ailenin çocuğudur ve oyun arkadaşı Paro’ya çocukluğundan beri aşıktır. Aile geçmişlerindeki farklılıklardan haberleri olmayan iki arkadaş aralarında hiç kopmayacak bir bağ kurmuşlardır. Yetişkin olduklarında aralarındaki aşk daha da güçlenirken Devdas’ın bir zayıflık anı sevgilisi Paro ile arasına yıkılamaz bir duvar örmüştür.

5. Kal Ho Naa Ho (2003) - IMDb: 8.1

Nania ciddi bir kızdır ve hayatı, yeni komşusu Aman’ın ona yaşamanın yeni yollarını göstermesiyle değişir.

6. Veer- Zaara (2004) - IMDb: 7.9

Zaara ve Veer Pratabh Singh ikilisinin aşk öyküsünü konu alan bir yapım. Veer büyük bir komplo kurbanı olarak 22 yıl hapishanede yatmak zorunda kalır. Her şeye aşkı için katlanan ve aşkına kavuşacağı günü bekleyen Veer, sevgilisine kavuşacak mıdır?

7. Swades: We, the People (2004) - IMDb: 8.5

Amerika’da Nasa’da çalışan bir yönetici olan Mohan, neredeyse annesi kadar hakkı geçmiş dadısını yanına almak amacıyla işinden izin alır ve Hindistan’a gider. Yaşlılar evinde bulunduğunu sandığı dadısını birisi oradan alarak köyüne götürdüğünü öğrenir. Bu film Hindistan’da yaşayan kesimin fakirlikle mücadelesini anlatan bir yapımdır.

8. Don (2006) - IMDb: 7.3

Vijay, Mumbai’li bir vatandaştır ve bir uyuşturucu kaçakçısı olan Don’un yerine geçmesi için bir polis

 tarafından görevlendirilir. Ancak hiçbir şey yolunda gitmez ve polis memuru öldürülür. Vijay artık tek başına kalmıştır ve Don’un yerine geçtiğini bir tek eski bir mahkum ve sevgilisi Roma kanıtlayabilir.

9. Chak De! India (2007) - IMDb: 8.4

Kadın hokey takımına koçluk yapan ve eskiden milli bir hokey oyuncusu olan bir kimsenin öyküsüdür.

10. Rab Ne Bana Di Jodi (2008) - IMDb: 7.1

Shah Rukh Khan bu filmde tek kişiyi iki ayrı karakterde canlandırmaktadır. Özünde saf ve iyi niyetli olan ve sıradan bir memuru oynarken filmin son kısımlarında ise aynı kişiyi farklı bir karakterle canlandırmaktadır. Film farklı bir aşk öyküsünü anlatmaktadır.

11. My Name is Khan (2010) - IMDb: 7.9

Sosyal bozukluklara neden olabilen bir otizm rahatsızlığı olan Rizwan Khan, Mumbai’li bir Müslüman’dır. Karısı hindistanlı bir dul olan Mandira ile San Fransisco’da yaşamaktadır. 11 Eylül olayından sonra Rizwan, şüpheli hareketlerinden dolayı bir havaalanında tutuklanır. Daha sonra terapist Radha ile tanışır ve bu hastalığını yenmesi için destek görür. Tüm bunlardan sonra Rizwan, adını temize çıkarmak için Obama ile görüşür.

12. Don 2 (2011) - IMDb: 7.1

Asya’da yeraltı dünyası ellerinde olan Don, şimdi de Avrupa’ya gözünü dikmiştir. Bunun için güvenlik kuruluşlarını ve yer altı dünyası patronlarını aşmak zorunda olan Don, planlarını devreye sokmak için suikasta uğramamak ve tutuklanmamak için dikkatli olmalıdır. Aksiyon ve maceranın beraber olduğu bu film Kuala Lumpur’dan Berlin’e uzanmaktadır.

13. Jab Tak Hai Jaan (2012) - IMDb: 7.1

Hint ordusunda bomba uzmanı ve binbaşı olan Samar Anand, iki güzel kadın Meera ve Akira Rai ile tanışır. Ve bunlardan birine büyük bir aşk duymaya başlar.

14. Chennai Express (2013) - IMDb: 7.1

Aşk treni ismiyle ülkemizde vizyona giren bir Shah Rukh Khan filmidir. Hindistan’ın bir ucundan diğer bir ucuna büyük babasının vasiyeti yüzünden gitmek zorunda kalan bir adamın babasının onunla evlendirmek istediği kıza yardım etmek zorunda kalmasını anlatan macera dolu bir aşkla dolu bir yapım. Chennai Express adlı bu trende hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS