En İyi Vin Diesel Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 10 Vin Diesel Filmi (İmdb Sırasına Göre)

En İyi Vin Diesel Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 10 Vin Diesel Filmi (İmdb Sırasına Göre)

En İyi Vin Diesel Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 10 Vin Diesel Filmi (İmdb Sırasına Göre)

Vin Diesel, 18 Temmuz 1967 tarihinde Amerika'nın Kaliforniya eyaletinde doğdu. Gerçek adı Vincent Marc Sinclair'dir. Çocukluğunda babasının birçok tiyatro oyununu izledikten sonra önce tiyatro sonra sinema ile ilgilenmeye başladı. 1990 yılında Robert De Niro ve Robin Williams'ın oynadığı ''Uyanışlar'' filminde rol alarak sinemaya merhaba dedi. Aksiyon filmleriyle tanınan ünlü aktör, komedi ve bilim-kurgu ve savaş filmlerinde de oynuyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Vin Diesel ilk ve son kez 1997 yılında Strays adlı bir filmde yönetmenlik deneyimi yaşadı. Hızlı ve Öfkeli serisinde Dominic Toretto'yu canlandıran oyuncunun kazandığı ödüller şunlardır: Cinema Con Award Film Festivalinde Yılın Aktörü / Paul Walker ile birlikte En İyi İkili Dalında MTV Film Ödülü. 

1- Saving Private Ryan / Er Ryan'ı Kurtarmak: 

Imdb Puanı: 8.6 

Üç çocuğunu savaşta kaybeden bir anne Amerikan Hükümeti ile iletişime geçer. Anne, hayatta kalan son çocuğunun evine sağ salim dönmesini talep etmektedir. II. Dünya Savaşı sürerken kayıp olan Er Ryan'ı kurtarmak için özel bir ekip oluşturulur. 

En iyi yönetmen ve en iyi film dahil olmak üzere toplam 5 dalda Oscar ödülü kazanan film, yaklaşık 500 milyon dolar gişe hasılatı elde ederek tüm zamanların en çok izlenen savaş filmlerinden biri oldu. 

2- Avengers: Infinity War / Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı 

Imdb Puanı: 8.4 

Imdb Top 250 listesinin 64. sırasında yer alan Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşında Thanos'a karşı güçlerini birleştiren süper kahramanların mücadelesi anlatılıyor. Iron Man ile Kaptan Amerika arasında savaş ekibin dağılmasına neden olur. Ancak tüm galaksi için büyük bir tehdit oluşturan Thanos için ekip bir arada kalmalı ve güçlerini birleştirmelidir. 

Senaryosunu Christopher Markus'un yazdığı filmin yönetmenliğini Anthony Russo ve Joe Russo üstlendi. 

3- Avengers: Endgame. 

Imdb Puanı: 8.4 

Başta Örümcek Adam ve Doktor Strange olmak üzere dünyanın güvendiği birçok kahraman ölmüştür. Hayatta kalan kahramanların başında artık Ant-Man vardır. Sonsuzluk Eldiveninin peşine düşen süper kahramanlar karanlık güçlerle son kez savaşmak için bir araya gelirler. 

Toplam 4 filmden oluşan serisinin sonuncusu olan Avengers: Endgame 360 milyon dolarlık bütçeyle çekildi. Filmin oyuncu kadrosunda yer alan isimler: Vin Diesel, Scarlett Johansson, Robert Downey Jr., Mark Ruffalo ve Chris Evans. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

4- Guardians of the Galaxy / Galaksinin Koruyucuları 

Imdb Puanı: 8.0 

Vin Diesel'in Groot karakterine hayat verdiği aksiyon- macera türündeki film 2014 yılında vizyona girdi. Peter adında bir maceraperest ele geçirdiği küre Ronan adlı şeytani bir gücün peşine düşmesine neden olur. Ronan, Peter'ı öldürmek üzereyken Galaksinin Koruyucuları hayatını kurtarır. 

Film Eleştirmenleri En İyi Aksiyon Filmi ve Kerrang En İyi Film ödülünü kazanan filmde Bradley Cooper ve Chris Pratt gibi yıldız isimler rol alıyor. 

5- Awakenings / Uyanışlar 

Imdb Puanı: 7.8 

Oliver Sacks ile Steven Zallian'ın yazdığı Uyanışlar, Vin Diesel'in rol aldığı ilk sinema filmidir. Bir hastanede geçen filmde, uzun süredir bilincini kaybetmiş olan hastaları hayata döndürmeye çalışan doktorların mücadelesi anlatılıyor. TA TOP 250 listesinin 192. sırasında yer alan Uyanışlar, En İyi Uyarlama Senaryo ve En İyi Film dalında Oscar'a aday gösterildi. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

6- Guardians of the Galaxy Vol. 2

Imdb Puanı: 7.6 

Serinin ilk filminden 3 yıl sonra izleyiciyle buluşan Galaksinin Koruyucuları 2 filminin yönetmen koltuğunda James Gunn oturuyor. ABD- Kanada- Yeni Zelanda ortak yapımı olan film yaklaşık 850 milyon dolar gişe hasılatına ulaştı. 

7- Fast Five / Hızlı ve Öfkeli 5 

Imdb Puanı: 7.3 

Aksiyon sahneleriyle beğeni toplayan Fast Five, 2011 yılında vizyona girdi. Bir trendeki arabaları çalmak için bir araya gelen ekibin yaşadıkları macerayı anlatan yapım uluslararası festivallerden birçok ödülle döndü. Filmin oyuncu kadrosunda Vin Diesel, Paul Walker, Jordana Brewster, Sung Kang ve Tyrese Gibson yer alıyor. 

8- Furious Seven / Hızlı ve Öfkeli 7 

Imdb Puanı: 7.1 

Testere serisiyle dünya çapında üne kavuşan James Caan'ın yönettiği Furious Seven'in çekimleri Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'de gerçekleştirildi. ''Daha Hızlı Daha Güçlü'' sloganıyla vizyona giren filmde Jason Statham, intikam almak için harekete geçen Deckard Shaw karakterini canlandırıyor. Toplamda 1 milyon 600 bin dolar gişe hasılatına ulaşan yapım 2015 yılının en çok izlenen filmlerinden biri oldu. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

9- Pitch Black / Derin Karanlık 

Imdb Puanı: 7.1 

David Twohy'nin yönettiği bilim-kurgu türündeki filmde Vin Diesel, gece görme yeteneğine sahip olan Riddick karakterine hayat veriyor. Başka bir gezegende yaşamak üzere yola çıkan 40 kişi, yaşadıkları kaza sonrası başka bir gezegene düşerler. Başta gezegenin güvenli olduklarını düşünseler de çok geçmeden burada yalnız olmadıklarını anlarlar.

10- Find Me Quality / Beni Suçlu Bulun 

Imdb Puanı: 7.0 

Biyografi - suç türündeki filmin yönetmenliğini Sidney Lumet üstlendi. 2006 yılında vizyona giren Find Me Quality'de Vin Diesel'e eşlik eden oyuncular: Alex Rocco, Richard De Demonico ve Jerry Grayson.