Fargo Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Fargo Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Fargo Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Fargo Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Her sezon farklı öyküleri ele alan Fargo dizisi, en iyi mini dizi seçilerek Emmy Ödülüne layık görülmüştür. Noah Hawley tarafından yazılan suç ve kara mizah türündeki dizi bir Amerikan yapımıdır. Aynı zamanda Fargo dizisi, 1996 senesinde Coen Kardeşler’in çektiği bir filmden esinlenerek hazırlanmıştır.

Dizinin başlangıcında; “Bu yaşanmış bir hikayedir. Bu dizide geçen olaylar Minnesota’da 2006‘da yaşanmıştır.” Denilse de dizinin tamamen bir kurgu olduğu bilinmektedir.

Fargo Dizisinin Konusu

Bu dizi, yakınları tarafından sürekli küçük görülen bir adamın karısını öldürdükten sonra yaşadığı olayları anlatmaktadır. Lorne Malvo, esrarengiz bir kiralık katildir ve görev başındayken bir kaza geçirerek hastaneye kaldırılır. Malvo hastanede Lester Nygaard ile tanışır ve bu tanışma genç adamın bütün hayatının değişmesine sebep olacaktır. Ailesi tarafından bile sürekli küçümsenen Lester’in sıradan bir yaşamı vardır ve tüm geçmişi başarısızlıklarla doludur.

Lester Malvo ile yaptığı konuşmalardan etkilenerek karısını öldürür ve bambaşka dünyaların kapısını aralar. Ne yazık ki Lester artık kimsenin tanıyamayacağı bir insan olmuştur. Malvo’dan işlediği suçtan dolayı yardım ister ve artık beraber çalışmaya başlarlar.

Duluth Polis Departmanı’nda çalışan Gus Grimly ile hırslı bir polis olan Molly Solverson bir takım halinde gerçekleşen cinayetleri çözmeye çalışır.

Fargo Dizisinin Oyuncuları ve İsimleri

FX kanalında 2014 senesinde yayına giren dizide; Orada Olmayan Adam ve Haydut gibi filmleriyle tanınan yıldız oyuncu Billy Bob Thorntoni ile Black Panther, Hobbit ve Sherlock gibi büyük yapımlarda yer alan Martin Freeman başrolleri paylaşıyor. Aynı zamanda Allison Tolman, Russell Harvard ve Colin Hanks gibi ünlü oyuncularda yer almakta.

Fargo dizisinde oyuncular ve canlandırdıkları karakterlerin isimleri şu şekildedir:

Allison Tolman – Molly Solverson

Billy Bob Thornton – Lorne Malvo

Colin Hanks – Gus Grimly

Martin Freeman – Lester Nygaard

Russell Harvard – Mr. Wrench

Kirsten Dunst – Peggy Blumquist

Ewan McGregor – Emmit Stussy

Patrick Wilson – Lou Solverson

Carrie Coon – Gloria Burgle

Fargo Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

2014 yılında ilk sezonu yayınlanan dizinin, 2015 yılında 2. Sezonun yayınlanmasından sonra dizi 2 sene ara vererek 2017 yılında ekranlara geri döndü. Sevilen oyuncu kadrosu ve ilgi çekici konusu ile dikkat çekmeyi başaran dizi her sezon birbirinden farklı cinayetlere ve hikayelere yer vererek izleyicileri ekrana çekmeyi başardı. Toplamda 3 sezon yayınlanan dizinin yeni sezonu merakla beklenmekte. Yapımcısından 4.sezon için onay alan dizinin yayın tarihi ise henüz belli değil.

Fargo dizisinin 4. Sezonu da ilk üç sezondaki bölüm sayısıyla aynı olarak 10 bölümden oluşuyor. Tüm dünyanın pandemi sürecine girmesi sebebiyle dizinin prodüksiyonuna da ara verilmiştir ancak bu araya kadar 10 bölümün sekizinin çekiminin tamamlanmış olduğu bilinmektedir. Pandemi sebebiyle prodüksiyon sekteye uğrasa da bu kötü durum dizinin bölüm sayısında bir değişikliğe neden olmayacak. Setlere geri dönüldüğünde geri kalan 2 bölümünde çekimi tamamlanacak.

Fargo (2014 - ) IMDb: 9.1

Fargo dizisi, Coen kardeşlerin çektiği aynı isimli bir filmden 18 sene sonra uyarlanan bir suç dizisidir. Birinci sezonda Minesota kasabasında karlı bir havada olaylar gerçekleşir. Yolu kasabaya düşen katil Lorne Malvo, mutsuz bir evliliği olan ezik karakter Lester ve kadın polis memuru Molly’nin arasında dönen bir takım cinayet olayları ve çözülmeye çalışılmasıyla ekranlara gelir. Dizideki aktörlerin kaliteli oyunculukları, mekan seçimleri ve başarılı müzikleri ile sürükleyiciliği fazla olan bir suç dizisidir. Coen kardeşler filmini her yönüyle andıran bu dizinin 9.1 olan IMDb puanı oldukça yüksektir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS