'Fotoğraf Hikayeleri' fotoğrafseverlerle buluştu

Mersinde'de, DHA muhabiri İbrahim Maşe 'Fotoğraf Hikayeleri' isimli fotoğraf sergisini sanatseverlerin beğenisine sundu.Toros Üniversitesi Bahar Şenlikleri kapsamında düzenlenen serginin açılış kurdelesini Sağlık Bilimleri Yüksekokul Müdürü Yrd.Doç. Ahu Kaynak, Toros Üniversitesi Genel Sekreteri Reşit Aşkın ve Grafik Tasarım Bölüm Başkanı Hülya Gündoğdu ile birlikte kesen Maşe, katılımcılara sergiyi gezdirerek fotoğraflar hakkında bilgi verdi.

7 aylık bir çalışmanın neticesinde açılan sergide, çoğunluğunu ülkelerindeki iç savaştan kaçarak ilkel çadırlarda hayatını sürdüren Suriyeli mülteci çocukların fotoğrafları yer alıyor.

Maşe, "Uzun soluklu ve benim için inanılmaz deneyimlere yol açan bir çalışma oldu. Her fotoğrafın ayrı bir hikayesi var.

Çekimler beklediğim şartlardan çok daha ağır geçti. İnsanlar üzerinde bir korku psikolojisi var.

Bu etken fotoğraf çalışmasını çok olumsuz etkiledi. Kadınlar fotoğrafı haram olarak nitelendirdiği için çocuklarını benim bulunduğum alandan uzak tutmaya çalıştı.

6 saate yakın bir tek kare çekmeden içlerinde kalıp beni benimsemelerini sağlamaya çalıştım. Neticede proje zor da olsa tamamlandı ve geriye birbirinden özel hikayeler ve fotoğraflar kaldı" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS