Japon kızın maceraları

Japon fotoğrafçı Kotori Kawashima, arkadaşının 4 yaşındaki kızının küçük bir Japon köyünden Paris’e yolculuğunu fotoğrafladı. Fotoğrafları derlediği kitap, Japonya'nın en çok satan kitapları arasında.Küçük kızın maceraları

2011 yılı boyunca arkadaşının 4 yaşındaki kızının maceralarını fotoğraflayan Kawashima, çalışmalarını “Mirai Chan” isimli bir kitapta derledi.

Ödüllü kitap "Mirai-chan"

Mirai-chan” Geçtiğimiz senenin Japonya’da en çok satılan kitaplarından biri oldu. Bunun yanı sıra Kawashima, Kodansha Fotoğraf Ödülü'nü kazandı.

"Çok etkilendim"

Kawashima, bir internet sitesine verdiği röportajda küçük kızla tanıştığı anı şöyle anlattı: “Arkadaşımın çocuğuyla tanıştığımda ondan gerçekten çok etkilendim."

"Kamerayı hiç umursamadı"

Kawashima, "Beraber bir yıl geçirdikten sonra fotoğraflarını çekmek istedim.Kamerayla hiç ilgilenmedi, kendi hayatını yaşamakla çok meşguldü.” sözleriyle kız çocuğunun kamera karşısındaki doğallığını anlattı.

Yeniden basıldı

Kawashima'nın kitabı aslında çok az kopyayla satışa çıkarılmıştı ama bütün kopyalar hızla tükenince ve talep günden güne arttı, fotoğraf derlemesi tekrar tekrar basıldı.

Mirai-chan

Kitabın ismi “Mirai-chan” sanılanın aksine kitaba konu olan küçük kızın adı değil.

Little Miss Future

Kitabın başlığı İngilizceye "Little Miss Future“ olarak çevrilmiş. Bu başlık "küçük hanım istikbal" anlamına geliyor.

Japonya'dan Paris'e

Japonya'nın bir köyünden Paris'e kadar olan yolculuğunun her adımı bu kitapta ölümsüzleşti.

Moda fotoğrafçılığı da yapıyor

Kotoro Kawashima Tokyo'da doğmuş ve büyümüş. Hala Tokyo'da çalışan sanatçı, şu sıralar moda fotoğrafçılığıyla ilgileniyor.

Sado köyünden geldi

Küçük kız ise Japonya’nın Sado adasındaki bir köyde ailesiyle yaşıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS