Tarihe siyah beyaz tanıklık edenlerin renkli hikayesi

Tarihe siyah beyaz tanıklık edenlerin renkli hikayesi

Türkiye Haber Kameramanları derneği 10 Ocak'ta sergi açıyor. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla İstanbul Taksim Metrosu'nda, sahada görev yapan habercilerin çalışma alanlarında çekilmiş 50 fotoğrafı İstanbullularla buluşacak.

Günün her saati oturduğunuz yerden ekranlarınızı açarak dünyada neler olup bittiğini kolay bir şekilde öğrenebiliyorsunuz. Peki hiç sorguladınız mı? Bu işin mutfağında neler oluyor? Kimler, neler pahasına o görüntüleri ekranlarınıza taşıyor. 


İşte bu sergi, dünyanın tüm renklerini siyah-beyaz vizöründen görerek sizlere aktaran haber kameramanlarının küçük bir hikayesi.


Kimi zaman ateş altında, gibi zaman bir gaz bulutunun içerisinde, canları pahasına görevlerini yerine getiren haber kameramanları, topluma ayna tutarken yaşadıkları bu sergide olacak. Topluma ayna tutan gazetecilere bu kez de İstanbul Büyükşehir Belediyesi ayna tutuyor.


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın açılışını yapacağı sergi taksim metrosunda yapılacak. Gazetecilerin çalışma alanlarında çekilmiş 50 yi aşkın fotoğraf istanbullularla buluşacak.
Televizyonlarda hergün, hatta her saat izlediğiniz haberlerin mutfağını anlatan “Türkiye Haber Kameramanları Derneği Fotoğraf Sergisi" 10 Ocak pazar günü saat 13:00'da açılacak. Sergi 1 hafta boyunca Taksim metrosunda ziyarete açık olacak. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS