Game of Thrones'un final sezonu başlangıç tarihi belli oldu

Game of Thrones'un final sezonu başlangıç tarihi belli oldu

Tüm dünyada fenomen haline gelen Game of Thrones'un final sezonunun ilk bölümünün yayımlanacağı tarih belli oldu. Dizinin final sezonunun ilk bölümünün fragmanı ise tıklanma rekoru kırdı.

Dünyada izlenme rekorları kıran HBO'nun yayınladığı Game of Thrones dizisinin final sezonu ilk bölümünün yayınlanma tarihi belli oldu.

HBO’dan yapılan açıklamada dizinin 8’inci sezonu olan final sezonunun 14 Nisan’da yayınlanacağı duyuruldu.

Dizi 8’inci sezonla birlikte final yaparak ekranlara veda edecek.

Game of Thrones'un Twitter'da yayınlanan tanıtım videosu, 17 saat içinde tam 13.4 milyon görüntülenme aldı. HBO'nun yayınladığı dizi bugüne kadar dünyanın en çok izlenen dizisi oldu.

Game Of Thrones'un yapımcısı HBO'dan yapılan resmi açıklamaya göre Game of Thrones 8. sezon 1. bölümün yayınlanma tarihi 14 Nisan 2019 olacak.

Sezonda 6 bölüm olacağının altı çizilirken, David Benioff & D.B. Weiss, David Nutter ve Miguel Sapochnik sezon boyunca yönetmen koltuğunda olacak. Sezonun senaristleri ise David Benioff & D.B. Weiss, Bryan Cogman ve Dave Hill olarak açıklandı.

Yazların onlarca yıl, kışların ise bir ömür sürebildiği bir diyar, içten içe nifakla kaynamaktadır. Köklerini saldıkları topraklar kadar soğuk ve sert olan Starklar'ın kalesi Kıştepesi'nin kuzeyinde, Yedi Krallık'ı koruyan Sur'un ardında tekinsiz güçler toplanmaktadır. Kuşkulu bir ölümün ardından kralı ve dostu tarafından saltanat makamı olan güneye çağırılan Eddard Stark kendisini Demir Taht'ı arzulayanların baş döndürücü entrikalarının arasında bulur.

Dostuyla düşmanını, gerçekle yalanı ayırt edemez olan Eddard'ın ne kıyısında yürüdüğü uçurumdan, ne de Ejderkrallar'ın soyundan gelen sürgün Targaryen kardeşlerin taştan ejder yumurtaları ve soylu atların sırtında serpilen iktidar düşlerinden haberi vardır.

Kış, Starklar ve yandaşları için olduğu kadar Yedi Krallık için de uğursuz alametlerle gelmektedir. Taht mücadeleleri her zamankinden daha sert geçecektir.
 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS