Gotham Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Gotham Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Gotham Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Gotham Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Yabancı yapım olan birçok dizi vardır. Ülkemizden de oldukça fazla takip edilen bu yapımlardan birisi de Gotham dizisidir. Gotham dizisi gerek senaryosu ile gerekse de oyuncu kadrosu ile ön plana çıkmayı başarmış bir dizidir. Aksiyon dalında çekilmiş olan Gotham dizisi Amerika Birleşik Devletleri yapımlı bir dizidir. Gotham dizisi suç aksiyon ve dram türünde çekilmiş olan oldukça seyredilen bir dizidir. Genel olarak bölümlerinin gösterim süresi ortalama olarak 45 dakika şeklindedir.

Gotham dizisi Amerika'da Fox adlı kanalda yayınlanmaktadır. Ülkemizde de internet üzerinden takip edilen bir filmdir. Netflix platformunda da yayınlanmış olan Gotham dizisi 2014 yılında ilk bölümü yayınlanmıştır. Gotham dizisi 2019 yılında ise final yapmıştır. Gotham dizisi IMDb olarak da 8.0 puan almıştır. Bu dizi Batman karakterini de ön plana çıkaran bir dizidir. Dizi de Gotham şehri bir Batman şehri olarak bilinmektedir. İlk olarak 2014 yılının Eylül aylarında izleyici karşısına çıkmıştır. Bir dedektifin üzerine kurulan dizilerden biridir. Oldukça sürükleyici ve güzel bir senaryoya sahiptir. 

Gotham Dizisinin Konusu Nedir?

Wayne anne ve babasıyla bir gün tartışır. Tartışmanın konusu da izlemiş oldukları film üzerinedir. Wayne anne ve babası ile tartışmakta iken sokakta aniden önlerine bir tane soyguncu çıkar. Soyguncu Wayne'in anne ve babasının üzerinde yer alan ziynet eşyalarını ve daha pek çok parayı da almak ister. Soyguncuya istediğini veren Wayne'in anne ve babası hırsızlara bu eşyaları verdikten sonra silah ile öldürür. Soyguncular 3 kişi gelmiştir. İki yetişkin soyguncu bu silahtan çıkan kurşunların hedefi olurken, soyguncu çocuk ise herhangi bir şekilde hedef olmamıştır.

Hemen ardından işlenen bu soyguncu cinayetinden dolayı polisler gelir. Polisler burada detaylıca bir inceleme yaparlar. Aynı zamanda olayın tam olduğu bölgede iki tane de dedektif bulunmaktadır. Bruce Wayne'in annesi ve babası bu soygun cinayetinde öldükten sonra dedektifler Bruce Wayne'nin intikamını almak için görevlendirilmiştir. Dedektif James Wayne'e her türlü yardımda bulunacağına dair söz verir. Ardından Gotham şehrinde olaylar patlak verir.

Dedektif James'da Gotham şehrinin gerçekliği ile ilk defa baş başa kalmış olur. Oldukça karanlık bir şehir olan bu Gotham şehrinde her türlü yasa dışı faaliyet yürütülmektedir. Bu şehirde elektrik de olabildiğince az kullanılmaktadır ve şehir genellikle kasvetli ve karanlıktır. Tam anlamıyla bir suç şehri olarak bilinmektedir. Şiddet ve hırsızlık bu şehirde işlenen suçlardan bir tanesidir.

Burada yaşayan masum insanlar da artık yaşanan bu suçlardan dolayı alışkanlık kazanmıştır. Herhangi bir suç gördüklerinde ise tepki vermemektedirler. Bu şehirde yer alan adalet savunucuları dahi adaleti aramamakta ve herkes kendi menfaatine uygun olanı yapmaktadır. Rüşvet ve şantaj bu şehirde işlenen basit suçlardan olmuştur. Bir kişi işlediği bir cinayetten ötürü yargılandığı zaman hakime ve savcılara rüşvet vererek olaydan kurtulmuştur. Bu durumu farkeden dedektif James ise bütün bu olaylara karşı olduğunu belirtir. James'in çabaları ise çevresindekiler tarafından boş olarak görülür. Çünkü James'ın başaramayacaklarını düşünmektedirler.

Oyuncuları ve İsimleri Neler?

- Ben McKenzie (Dedektif James Gordon)

 - David Mozaus (Bruce Wayne)

 - Donal Logue (Harwey Bullock)

 - Sean Pertwee (Alfred Pennyworth)

 - Robin Lord Taylor (Osvald Cobblepot)

 - Erin Richars (Barbara Kean)

 - Camren Bicondova (Selina Kyle)

 - Cory Michael Smith (Bilmececi Adam)

 - Drew Powell (Butch Gilzean)

Gotham Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Gotham dizisi toplamda 5 sezondan oluşmaktadır. Bu 5 sezon içerisinde 100 tane bölüm bulunmaktadır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS