House Of Cards Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? House Of Cards Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

House Of Cards Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? House Of Cards Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Politik drama türünde bir Netflix dizisi olan House Of Cards, çok kısa bir sürede dikkatleri üzerine çekerek geniş bir hayran kitlesi oluşturmayı başarmıştır. Yapımcılığını Eric Roth, Kevin Spacey ve David Fincher gibi usta isimlerin üstlendiği bu dizi özellikle de politikayla yakından ilgilenenleri cezbediyor. Konusuyla, fragmanları, müzikleri, oyuncuları, işleyişi ve gerçekçi anlatımıyla House of Cards, başarıya giden yoldaki acımasızlığı ve hırsı en ince detayıyla gözler önüne seriyor.

House Of Cards Dizisinin Konusu Nedir?

Michael Dobb’sun romanından uyarlanan ve politik drama türünün muhteşem örneklerinden biri olan House of Cards, politik filmler listesinde var olan pek çok yapımı gerçekçi anlatımı, güçlü oyuncu kadrosu ve konusuyla gölgesinde bırakıyor.

Yalnızca ABD’deki başkanlık yarışlarıyla sınırlı kalmadan sürecin öncesinde ve sonrasında yaşanan olayları etkileyici bir şekilde ele alan House Of Cards dizisi, BBC’de yayımlanan mini bir dizinin uyarlaması olan bir yapımdır. Aynı zamanda başkarakter olan Frank Underwood’un kör edici hırsını, izleyicisini hayrete düşüren acımasızlıklarını ve başarıya götüren yolda ne denli pislik bir adama dönüşmesini gözler önüne seriyor.

Frank Underwood Güney Karolina 5. Bölge Demokrat Parti adayı olarak seçilir, Dış İşleri Bakanı görevine atanacağını düşündüğü için bu makamı elde edebilmek amacıyla canını dişine takar. Ne yazık ki uğraşları sonuç vermeyen Frank Underwood, eşi Claire ile beraber yaratıcı ancak bir o kadar da acımasız planlar geliştirerek, istediği statüye ulaşabilmek için ne kadar kötülük varsa yapar.

Eşiyle beraber yükselmeye başlayan Claire Underwood, kendi çıkarları için kazandığı güveni kullanır. İhanetin bol olduğu politikada, House of Cards dizisiyle birlikte güç için siyasetçilerin neler yapabileceği gerçeği gözler önüne seriliyor.

House of Cards Dizisinin Oyuncuları ve Karakterleri

Frank Underwood – (Kevin Spacey)

House of Cards dizisinin başkahramanıdır. İstediği statüye gelebilmek için her yola başvuran ve çok hırslı bir siyasetçidir.

Claire Underwood – (Robin Wright)

Dikkatleri soğukkanlı bir yapıda olması sayesinde üzerine çeken her erkeğin ardında yer alan başarılı bir kadın aynı zamanda Frank Underwood’un karısıdır.

Doug Stamper: Michael Kelly

Frank Underwood’un sadık bir personel şefidir aynı zamanda da en güvendiği sırdaşıdır.

Zoe Barnes – (Kate Mara)

Hırslı bir gazeteci olan Zoe Barnes, karakter olarak Frank ile benzerlikler taşıyor. İstediğini elde edebilmek adına her şeyi göze alabilen cesur bir karakter.

Mahershala Ali – (Remy Danton)

Bir avukat ve Glendon Hill’de lobicidir. Dizi de dengeleri sarsabilecek bir güçte karakter.

Peter Russo – (Corey Stoll)

Demokrat Parti’nin bir üyesi ve ayrıca iyileşen bir bağımlı olan Peter Russo, zayıf karakterler arasındadır.

Jackie Sharp – (Molly Parker)

Demokrat Parti’nin bir üyesi olan Jackie Sharp, kıdemli bir asker aynı zamanda bir parti denetçisidir.

House of Cards Dizisi Kaç Bölüm ve Kaç Sezon

İzleyicileri ekran başına kilitleyen ve efsane bir dizi olan House Of Cards, izleyicilerine başkanlık uğruna her çeşit entrikayı uygulayabilen bir adamın öyküsünü anlatıyor. Vizyona giren en iddialı ve en sevilen diziler arasında olan House Of Cards toplamda 6 sezon ve 73 bölüme sahip. IMDb puanı ise 9.0 gibi oldukça yüksek bir oylamaya sahip.

House of Cards Dizisinin Yönetmeni Kimdir?

Robin Wright dizinin yönetmenliğini yaparken aynı zamanda dizide de rol almayı ihmal etmiyor. Netflix’in yüksek izleyici kitlesine sahip bu dizinin yönetmen koltuğunda Frank Pugliese, Beau Willimon ve Melissa James Gibson gibi isimler de bulunuyor.

House of Cards Dizisinin Bütçe ve Hasılatı Ne Kadar?

Dizinin ilk sezonu için Netflix’in 50 milyon dolarlık bir bütçe ayırdığı bilinmektedir ve yüksek izlenme oranlarına sahip dizide karlılık açısından bütçenin üzerine çıkıldığını gösteriyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS