Ian Mckellen İstanbul’da

Ian Mckellen İstanbul’da

Ian Mckellen İstanbul’da

British Council’ın konuğu olarak Türkiye’ye gelen dünyaca ünlü oyuncu Ian McKellen’ın ziyaretine büyük ilgi var. Halka açık katılacağı tüm etkinliklerin bilet ve davetiyeleri şimdiden tükenen McKellen, İstanbul’da sinema ve tiyatroseverlerin büyük ilgisini çeken bir dizi etkinliğe katılıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Beyazperdenin ve tiyatro sahnelerinin en sevilen oyuncularından Ian McKellen ilk kez ziyaret ettiği İstanbul’da kültür ve sanat dünyasından önemli isimlerle bir araya geliyor. British Council’ın “Shakespeare Yaşıyor” programının ve dünyanın ilk global, dijital LGBT film festivali FiveFilms4Freedom kampanyasının da elçisi olan McKellen, sanat ve eşitlik konulu bir dizi etkinliğe katılıyor.

Ian McKellen’ın 5 Nisan saat 11.00-11.30 arası British Council Wider Europe Sanat Direktörü Gregory Nash’le yapacağı “Dünya Sahnesi” başlıklı sohbet, British Council Türkiye Facebook sayfası BritishCouncilTurkey.com üzerinden canlı yayınlanacak. Bu konuşmayı, tüm tiyatro ve sinemaseverler takip edebilecek.

Canlı yayınla izlemek mümkün

İstanbul Film Festivali’nin açılış töreninde Sinema Onur Ödülünü alacak olan McKellen, 7 Nisan Cuma günü de festival etkinlikleri kapsamında Boğaziçi Üniversitesi’nde akademisyen ve sinema yazarı Melis Behlil’le bir “Festival Sohbeti”ne katılacak. Herkese açık bu etkinlikte rezervasyonlar sonrasında salon kapasitesi şimdiden dolmuş bulunuyor. Ancak tüm sinemaseverler etkinliği British Council Türkiye websayfası (britishcouncil.org.tr) üzerinden canlı yayınla izleyebilecek ve X-Men’de Magneto, Yüzüklerin Efendisi serisinde Gandalf rolü ile ün kazanan ünlü oyuncunun Shakespeare’den fantezi ve bilimkurguya uzanan oyunculuk kariyerini kendi ağzından dinleme fırsatına sahip olacaklar.

Ian McKellen, ayrıca İstanbul Film Festivali’nde yer alan başrolünde yer aldığı Richard III filminin gösterimlerine katılacak. 7 Nisan saat 19.00’da Beyoğlu Atlas Sineması’nda ve 8 Nisan 16.00’da Kadıköy Rexx Sineması’nda gerçekleşecek olan gösterimlerin biletleri satışa çıkar çıkmaz tükendi. Her iki gösterim öncesinde sinemaseverlerin karşısına çıkacak olan Ian McKellen, aynı zamanda bu sıra dışı Shakespeare uyarlamasının senaristleri arasında yer alıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Etkinlik Detayları:

5 Nisan - 11.00-11.30 “Dünya Sahnesi” – moderatör: Gregory Nash

British Council Türkiye Facebook sayfası Canlı Yayını BritishCouncilTurkey.com

7 Nisan- 16.00-17.00 “Ian McKellen ile Sohbet” – moderatör: Melis Behlil

Boğaziçi Üniversitesi, Rektörlük Konferans Salonu Internet Canlı Yayını: http://www.britishcouncil.org.tr

7 Nisan - 19.00 Richard III Gösterimi – Beyoğlu Atlas Sineması

8 Nisan - 16.00 Richard III Gösterimi – Kadıköy Rexx Sineması