İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nden 3 konser

İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nden 3 konser

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, şubat ayı içerisinde “Alman Romantikleri” , “Senfonik Konser” , “İngiliz-Amerikan Besteciler” konserleriyle sanatseverlerle buluşuyor.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, şubat ayı içerisinde 3 konserle Süreyya Opera Sahnesi'nde sanatseverlerle buluşacak.

"Alman Romantikleri ” Konseri 5 Şubat’ta Süreyya Opera Sahnesi’nde. Ünlü Alman Bestecilerin eserlerini, Piyanist Evren Büyükburç Erol eşliğinde, Mezzosoprano Özay Günay ve Bariton Önay Günay seslendirecek.

8-9 Şubat tarihlerinde ise, Orkestra Şefi Zdravko Lazarov yönetimindeki İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nın sahnede olacağı “Senfonik Konser ” gerçekleşecek. İDOB Orkestrasının Başkemancısı Oleksandr Samoylenko. Konserde solist sanatçı olarak ise Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestrası Başkemancısı Tayfun Bozok yer alıyor. Konser programı, Edward Elgar’ın Keman Konçertosu, Op.61 ve Antonín Dvořák’ın 9. Senfoni –“Yeni Dünya”,Op.95 eserlerinden oluşuyor.

12 Şubat tarihinde ise , “İngiliz – Amerikan Besteciler ” Konseri’nde ünlü İngiliz ve Amerikan bestecilerin eserlerini, İstanbul Devlet Opera ve Balesi solistleri Utku Bayburt, Ayşe Sinem Ekşioğlu, Ayşe Sezerman, Elif Tuğba Tekışık , Piyanist Aslıhan Korkmaz eşliğinde seslendiriyorlar…

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS