İstanbul'un farklı açılarından "Gece Gündüz İstanbul" galerisi

İstanbul Fotoğraf Galerisi bünyesinde gerçekleştirilen Timurtaş Onan Fotoğraf Atölyesi Proje grubu fotoğrafçılarının eserlerinden oluşan "Gece Gündüz İstanbul" sergisi 13 Şubat açılıyor. Sergi 3 Mart tarihine kadar devam ediyor.Bir yıl süren sokak fotoğrafçılığı projesi “Gece Gündüz İstanbul” ile son yıllarda sosyal, kültürel, doğal ve mimari anlamda pek çok değişim gösteren İstanbul’u her bir fotoğrafçı seçtiği konular ve özgün yaklaşımları fotoğrafladılar.

Sergide yer alan fotoğrafçılar: Gülizar Aktaş, Emel Arısan Yöney, Reyhan Aygör İncekara, Nurhayat Baysal, Selda Bedestenlioğlu, T. Mete Çelebican, Selda Durkut Gürkan Emecan, Pelin Genç, Kaan Gürsal, Çağrı İşbilir, Serra Kemmer, Tülin Şahin Safi, Özlem Uçarkuş ve Fevzi Yağcı.

Süreci proje katılımcıları adına Tülin Şahin Safi anlatıyor;

"Proje boyunca günün farklı saatlerinde, değişen hava koşullarında ve renkli sosyal ortamlarda çalıştık. Bir kentin zenginliği olan çeşitli kültürlerden insanlarla iletişim içinde olduk. Onların kimi zaman ironik, kimi zaman hüzünlü hikayeleri fotoğraflarımıza konu oldu. Sokak festivalleri, bit pazarları, kahvehaneler, kafeler, barlar ve sokağın ta kendisi çalışma alanımızdı."

"Her gün yaşam gailesiyle geçip gidenler, göçlerle gelenler, ekmeğinin peşinde olanlar, sokak müzisyenleri, gece insanları, evsizler, her şeyden habersiz günlük yaşamını sürdürenler; kısacası İstanbul’un tüm gizli kahramanları bu projenin birer parçası ve fotoğrafların ilham kaynağıydı. Biz proje katılımcıları için bu bir yıllık süre değişik deneyimlerle dolu, uyumlu ve keyifli bir süreçti."

Galeri Salı'dan - Cumartesi'ye her gün saat 11.30 - 19.00 arası
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS