'Anti Kahramanlar' serisinin 3. kitabında Che Guevara’nın hikayesi anlatılıyor

'Anti Kahramanlar' serisinin 3. kitabında Che Guevara’nın hikayesi anlatılıyor

Kitaplarıyla her yaştan okuyucuya hitap eden NotaBene Yayınları, çocuklara yönelik alternatif kitaplardan oluşan “Anti Kahramanlar” serisinde, “kahramanlık” kavramını sorguluyor. Süper güçleri olmayan, normal insanların heyecan verici hikâyelerini çocuklarla buluşturan serinin son çıkan kitabı yaşamı boyunca herkesin özgürlüğü için mücadele veren Che Guevara'nın yaşamına yer veriyor.

Gerçek hayatta sihirli güçleri olan süper kahramanların değil, karşısına çıkan zorluklarla baş edip, hayallerini gerçekleştirmiş birçok anti kahramanın var olduğu gerçeğinden yola çıkan NotaBene Yayınları; yaşadığı zamanın çok ötesinde düşünen, sadece konuşmakla yetinmeyip düşüncelerini eyleme de döken, öğrenmenin bir sonu olmadığını bilen gerçek bir kahramanın, Ernesto Che Guevara'nın hikayesini çocuklarla buluşturuyor. Bu kahraman o kadar gerçek ki imkânsız bir düşü gerçekleştirmek için uzun bir yolculuğa çıkıyor. Çok da acelesi var. Çünkü daha annesinin karnındayken bir an önce doğmak için annesinin karnını tekmelemeye başlıyor. Sonra bir özgürlük sineği tarafından da ısırılınca uslanmaz bir kurtarıcıya dönüşüyor.

Ernesto Che Guevara, sürekli öğrenmeye devam edip başkalarına da öğreten biri. Ağır adımlarla yürüyen ama asla ilerlemekten vazgeçmeyen, zamana ve yalanlara karşı mücadele veren, beş çocuğunun babası ve Celia'nın oğlu... Adaleti daha çok insana ulaştırana kadar gökteki ve alnındaki yıldızın peşinden gitmiş bir kurtarıcı. Anti Kahramanlar serisi, hayallerini gerçekleştiren “normal” insanlarla, çocukların kendi hayallerini gerçekleştirebilmek için aradığı ilham kaynağını bulmalarına yardım etmeyi hedefliyor. “Sıradan” kahramanların aksine, bu serideki “anti kahramanların” ışın kılıcı, pelerini ya da koruyucu maskesi yok. Aslında zorluklarla baş etmek için bunlara ihtiyaçları da yok. Seri, ebeveynler için de çocuklarla birçok olay ve kavram üzerine konuşabilecekleri sohbet kitapları olmayı amaçlıyor.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS