Bir kitap okuyup çocuklara umut olalım

Bir kitap okuyup çocuklara umut olalım

Pena Yayınları, her ay Kansersiz Yaşam Derneği ile birlikte Şişli Etfal Hastanesi Çocuk Onkoloji Servisinde "Kansersiz Yaşam İçin Hikayeler" etkinliği düzenliyor. Diğer yayınevlerine de örnek teşkil edecek olan bu etkinlik 1 yıl önce sosyal sorumluluk projesi olarak "Çubuk Köpek" adlı kitapla başlamıştı.

Kansersiz Yaşam Derneği ile ortaklaşa düzenlenen etkinliğin bu ayki misafir okuyucusu bendim. Onlara Tom Watson'ın yazdığı çevirmenliğini Ozan Erdoğan'ın yaptığı 'Çubuk Kedi' isimli kitabı okudum.

Ben çocuklara Çubuk Kedi'nin hikayesini anlattım, onlar boyama etkinliğinde hayal ettikleri çubuk kediyi rengarenk boyadılar. Hayalleriyle bana hayal kurduran Yakup ve Hamza, pembe tacıyla çiçeklerden daha güzel Rojin, güzel gözlü Devran ve okuma sırasında yanımda olan tüm çocuklar ruhuma öyle bir dokundu ki hem ben onlara biraz umut oldum hem de onlar bana.

Sizler de bu koca yürekli çocuklarımıza manevi bir destek vermek isterseniz onkoloji servisi çocuk odası hafta içi hep açık. Yapmanız gereken sadece bir kitap alıp okumaya başlamak. Ama gitmeden önce tüm gün çocuklarımızla gönüllü olarak ilgilenen Sevda ablamızı aramayı unutmayın. Teşekkürler Pena Yayınevi.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS