Çocuk zombi Mortina'yla tanışmaya hazır olun

Çocuk zombi Mortina'yla tanışmaya hazır olun

Çınar Yayınları çocuk zombi Motina'yı Türk okuruyla buluşturuyor. On üç dile çevrilerek uluslararası başarı kazanan Barbara Cantini'nin kaleme aldığı seri, teyzesi Ruhiye ile Çürükoğlu Villası'nda yaşayan Mortina'nın maceralarını anlatıyor.

On üç dile çevrilerek uluslararası başarı kazanan Mortina serisi başlıyor!

Teyzesi Ruhiye ve en iyi arkadaşı Gamlı'yla Çürükoğlu Villası'nda yaşayan Mortina, kendi yaşıtı çocuklarla oynamayı çok istiyor ama bu ona yasak. Çünkü zombi olduğu için onları korkutabilir.

Neyse ki Mortina'nın beklediği fırsat ayağına geliyor: Cadılar Bayramı! Bu bayramda Mortina'nın kılık değiştirmesine gerek yok. Peki, çocuklar onun bir zombi olduğunu anladıklarında ne olacak?

Mortina serisinin "Gıcık Kuzen" adlı kitabındaki bir başka macerada ise, bir gün beklenmedik bir olay oluyor: Mortina’nın arkadaşları ellerinde gizemli bir davetiyeyle teker teker villaya geliyor ve o sırada Ruhiye Teyze ortadan kayboluyor. Bunların tam da o gün ziyarete gelmiş gıcık kuzen Dilbert’la alakası olabilir mi?

Barbara Cantini'nin kaleme aldığı ve Türkiye'deki okurlarıyla Çınar Yayınları etiketiyle buluşacak olan Mortina, okuru birbirinden eğlenceli maceralara sürüklüyor. Mortina'yı Bahar Ulukan Boyut Türkçe'ye çevirdi.

{$ nextTitle $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS