Çocuklara hayali süper kahramanlar yerine Aziz Nesin

Çocuklara hayali süper kahramanlar yerine Aziz Nesin

Çocuklara hayali süper kahramanlar yerine Aziz Nesin

NotaBene Yayınları, çocuklara güçlü kaslı kolları, sihirli kıyafetleri ve maskeleri olan süper kahramanlar yerine hayatın zorluklarını yenerek başarılara imza atan antikahramanları anlatan bir akımı başlatmaya soyundu. Dizinin ilk "antikahramanı" ise, Aziz Nesin.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

NotaBene Yayınları çocuklar için yeni bir dizi başlattı. Dizi çocuk edebiyatına hakim olan kahramanlar yerine antikahramanları merkeze oturtuyor. Güçlü kasları, sihirli güçlerine dayanan değil, hayattaki şekliyle bizim gibi insanlar olan ama azimleriyle zorluklarla baş eden gerçek insanların hikayesi... Dizinin, başarılara imza atan ilk antikahramanı yani kahraman kültü ile gerçeküstüleştirilmeyen ismi Aziz Nesin.

Irmak Bahçeci'nin yazdığı ve İpek Okyar'ın resimlediği Aziz Nesin adlı kitap, okurla buluştu.

Aziz Nesin'in kitapları 70 yılda 11 milyon baskı yaptı

Tanıtım metninden:

"Kahraman olmak için sihirli güçler mi gerekir? Güçlü olmak için kaslı kollar, sihirli bir kıyafet ya da maske şart mıdır? Gerçek hayatta sihirli güçleri olan süper kahramanlar çıkmıyor karşımıza. Ama karşısına çıkan zorluklarla baş edip, hayallerini gerçekleştirmiş birçok AntiKahraman var.

AntiKahramanların ışın kılıcı, pelerini ya da koruyucu maskesi yoktur. Zorluklarla baş etmek için bunlara ihtiyaçları da yoktur.

'Bizim' AntiKahramanlar serisi, süper güçleri olmayan, normal insanların heyecan verici hikâyelerini çocuklarla buluşturmak için yola çıktı. Bütün AntiKahramanlar bizim elbette ama serinin başındaki 'Bizim' yaşadığımız coğrafyayı işaret ediyor.

Serinin ilk kitabı Aziz Nesin. Süper güçleri olmadan karşısına çıkan bütün zorluklarla baş etmeyi başarmış bir adamın hikâyesi, tüm çocuklara, özellikle de erkek çocuklarına kendi hayallerinin peşinden gitmeleri için cesaret veren birer kılavuz olacak. Seri ebeveynler için de çocuklarla birçok olay ve kavram üzerine konuşabilecekleri sohbet kitapları olmayı hedefliyor."