Okumayı yeni öğrenen çocuklara: "Zıt İkizler"

A A

12.11.2015 - 11:09 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: Cnnturk.com

Çocuklar için bugüne dek yetmişe yakın kitap yazan ve İtalya’da çocukların “Kedilerin Hanımefendisi” ilan ettiği yazar Annamaria Piccione’in kitabı Zıt İkizler şimdi Türkçe'de. Can Çocuk Yayınları'ndan çıkan; 8 yaş ve üstü çocuklara hitap eden kitapta birbirine tamamen zıt ikizler Lindo ile Lando’nun yaşadığı komik olaylar yer alıyor.

Okumayı yeni öğrenen çocuklara: "Zıt İkizler"

Lindo saf ve masum bir çocuktur, çalışkan ve sevimlidir. Lando ise tam tersi, kafası hep haylazlıklara, tuhaf şakalara ve kurnazlığa çalışır.

Kahkaha Dizisi yepyeni bir macerayla devam ediyor. 

Kitabın arka bölümünde yer alan özet şu şekilde:

“Tepeden tırnağa farklı olmalarına rağmen Lindo ile Lando sekiz yıllık ikizlerdi. Doğdukları tarih bile aynı değildi. Lando, 17 Mart Cuma günü, yirmi üç elli sekizde; Lindo ise 18 Mart Cumartesi günü, saat gece yarısını on iki geçerken doğmuştu. Yoksa o çeyrek saatlik fark mıydı ikizleri böylesine birbirinden ayrı kılan? İncecik, uzun boylu, sarışın ve mavi gözlü olan Lindo kanatsız bir meleğe benziyordu. Esmer, kısa boylu, şişman, sivilceli ve kıllı suratlı Lando ise sanki kuyruksuz bir şeytandı.”


Annamaria Piccione:

Sicilya’da doğdu ve hâlâ orada yaşıyor. Her yaştan çocuklara yönelik yaklaşık yetmiş kitap yazdı ve bu kitaplar İtalya’nın belli başlı yayınevleri tarafından yayımlandı. Kitaplarında gastronomi ve turizm de dahil olmak üzere, genellikle adalet, göç, ırkçılık ve savaş konularını işliyor. İlgi alanları arasında tiyatronun özel bir yeri var. Çocuklar ona “Kedilerin Hanımefendisi” diyorlar.

Kitap: Zıt İkizler – Kahkaha Dizisi 2

Yazar: Anamaria Piccione

Resimleyen: Gianluca Panniello & Alessandra Bracaglia

Dizi: Çağdaş Dünya Edebiyatı

Tür: Roman

Yaş aralığı: 8, 9, 10 +

Sayfa: 96

Fiyatı: 9,50 TL