Dövüş Kulübü-2'nin çizgi romanı da geliyor

Dövüş Kulübü-2'nin çizgi romanı da geliyor

Chuck Palahniuk'un bir yeraltı edebiyatı klasiği olan ilk romanı Dövüş Kulübü'nün ikincisi de geliyor. Brad Pitt ve Edward Norton'un başrolünde oynadığı sinema uyarlaması da bir kült haline gelen Dövüş Kulübü, çizgi roman olarak da 10 fasikül halinde yayımlanacak.

İlk kez yayımlandığı 1996'dan beri bir yeraltı klasiği haline gelen Dövüş Kulübü, bir anti-ütopya öyküsünü anlatıyordu. Chuck Palahniuk'un ilk romanı, kapitalizmin tüketim kültürüne, hırs ve üstünlük duygusuna, güzelliğin plastikleşmesine ve elbette iş dünyasına zehir zemberek bir eleştiri hamlesiydi: Kışkırtıcı, yadırgatıcı, yıkıcı bir hamle.


Tüketim kültürünün uyuşturucu etkisinden kurtulmak için fiziksel acıya yönelenler, geceleri izbe mekanlarda buluşup dövüşenler, aynaya baktıklarında kendilerinin sandıkları başka bir yüz görenler ve sonra normal hayatlarına dönüp sıradan insanlar gibi yaşayanlar… Ama sıradanlık onları iyileştirmez. Günlük hayatın basit bir parçası olmak onlara yetmez. Ve bir gün aniden "uyanırlar". Çünkü, "bazı hayali arkadaşlar asla çekip gitmez!"



Dövüş Kulübü'nün keskin eleştirisi şimdi aynı gözüpeklikle, aynı karşı-ses ataklarıyla kaldığı yerden devam ediyor.


Son yılların en özgün, en sarsıcı romanları arasında sayılan Dövüş Kulübü'nün 2. bölümü okurlarla buluşuyor.



Çizgi roman olarak hazırlanan Dövüş Kulübü 2, on ayrı fasikül olarak yayımlanacak.


Ayrıntı Yayınları, Dövüş Kulübü 2'nin her sayısını Amerika'daki orijinal baskılarla eş zamanlı olarak yayımlayacak.



Palahniuk, karanlık bir mizahla desteklediği güçlü ve çarpıcı üslubuyla, yaşadığımız dünyanın çirkin suretine yine ayna tutuyor. Korku ve öfkeyi, karamsarlık ve umudu bir arada veriyor.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS