Epos'tan çocuklara özel dizi: Minerva’nın Genç Baykuşu

Epos'tan çocuklara özel dizi: Minerva’nın Genç Baykuşu

Epos Yayınları, 9-13 yaş aralığındaki çocuk okurlar için "Minerva’nın Genç Baykuşu" adıyla bir kitap dizisine başladı. Dizide yer alan kitaplarda bilim, felsefe ve politikaya ilişkin konular çocukların kavrayacağı bir şekilde anlatılıyor.

Epos Yayınları’nın yayınlamaya başladığı "Minerva’nın Genç Baykuşu" adlı dizisi dokuz yaş üstü çocuklara hitap ediyor. Dizinin kitaplarından ilk üçü yayımlandı: Abdullah Aysu’nun "Su – Hayat Veren 2 Damla", Melehat Kutun’un "Devlet – Yapma DEV" ve Zeynep Direk’in "Çocuk ve Allah" başlıklı kitapları.

Dizideki kitaplarda demokrasi, barış, kuantum, ahlak, ekoloji, tarım, ayrımcılık, feminizm, veganlık, milliyetçilik, şiddet, flört şiddeti, sosyal medya gibi konular çocukların kavrayacağı şekilde ele alınıyor.

Abdullah Aysu, "Su – Hayat Veren 2 Damla"da hayatın su olmadan süremeyeceğini, suyun nasıl kullanıldığının ve paylaşıldığının yaşamsal olduğunu anlatıyor. Buzulları, yer altı sularını, okyanus ve denizleri, oralardaki canlı yaşamını ve suyun tüm bunlar ve insan yaşamı için önemini anlatıyor.

Yrd. Doç. Dr. Melehat Kutun da "Devlet – Yapma DEV" adlı kitapta, çocuklar için anlaşılması zor bir olgu olan devleti, insanların yaptığı bir robota benzeterek, değiştirilebilirliğini öğretiyor. Prof. Dr. Zeynep Sirek’in kaleme aldığı "Çocuk ve Allah" ise 13 yaşın üstündeki çocuk okurlar için dini anlatıyor.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS