Fransız kahraman Rose-Lou Türkçe yayımlanıyor

Fransız kahraman Rose-Lou Türkçe yayımlanıyor

Fransız kahraman Rose-Lou Türkçe yayımlanıyor

Fransız çocuk edebiyatının sevilen kahramanı Rose-Lou'yu Hep Kitap okurlarla buluşturuyor. Tatlı ve bilmiş bir kız çocuğunun maceralarını anlatan Rose-Lou dizisinin 4 kitabı, 14 Nisan’dan itibaren raflardaki yerini alacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Çılgın bir kız çocuğu olan Rose-Lou’nun günlüklerinden oluşan dizinin Herkes Yanılabilir Ben Bile, Tüm Kalbimle Sevdiğim Üvey Kardeşim, Hiç Yoktan İyidir ve Rüküş de Olsam Güzelim kitapları hep kitap aracılığıyla çocuk okurlara ulaşıyor. Pakita’nın yazdığı, Laurent Audouin’in resimlediği, Esra Okutan’ın dilimize çevirdiği Rose-Lou dizisi, her kitabında birbirinden eğlenceli maceralar vaat ediyor.

Herkes Yanılabilir Ben Bile

En yakın arkadaşına doğum günü hediyesi almak için alışverişe giden Rose-Lou, dükkânda kendini dedektifçilik oynamaya fazlaca kaptırır. Rose-Lou, günlüğüne bir mağazada yaptığı küçük, önemsiz bir hata yüzünden nasıl cezalandırıldığını yazıyor.

Tüm Kalbimle Sevdiğim Üvey Kardeşim

Rose-Lou, hayranı olduğu üvey ablasının onu sevmesini çok ister. Ablası, aralarının iyi olduğu bir gün ona sırrını verir. Rose-Lou tüm iyi niyetiyle onun dileğini gerçekleştirmeye uğraşır ama işler istediği gibi gitmez. Rose-Lou, dizinin bu kitabında üvey kız kardeşinin onu sevmesi için yaptığı onca şeyden sonra nasıl cezalandırıldığını anlatıyor.

Hiç Yoktan İyidir

Rose-Lou, anne babası ve ikiz kardeşleriyle sirke gider. Gösteriyi izlemek için oturdukları yerden Rose-Lou’nun gözüne bir şey takılır ve Rose-Lou bunun peşinden gitmeye kararlıdır. Minik kahramanımız dizinin bu kitabında bir palyaçoya ve ipekmaymunlarına yardım etmeye çalışırken işleri nasıl karıştırdığını anlatıyor.

Rüküş de Olsam Güzelim

Rose-Lou ona alınan kıyafetlerin içinde rahat hissetmediğini fark ettiğinde giysilerini kendi tasarlamaya karar verir. Rose-Lou, dizinin bu kitabında cici bici kıyafetlerle kişiliğini silmek isteyen ailesi yüzünden nasıl cezalandırıldığını anlatıyor.