Küçük Prens'in yazarıyla tanışmaya ne dersiniz?

Küçük Prens'in yazarıyla tanışmaya ne dersiniz?

Dünya edebiyatının en temel eserlerinden Küçük Prens'i, yazarı Saint-Exupéry'in başarı dolu hikâyesi eşliğinde okumaya ne dersiniz?

Yıllar boyu çocuklar kadar yetişkinlerin de baş ucu kitabı olan Küçük Prens, Altın Kitaplar etiketiyle raflardaki yerini aldı! Benim Adım Saint-Exupéry adlı kitap da eş zamanlı olarak okurlarıyla buluşuyor.


Kitaptan


"Merhaba...
Ben Antoine de Saint-Exupéry (Antuvan dö Sen Eküpery). İsmim size hiçbir şey ifade etmeyebilir. Ama yine de aranızdan pek çok kişinin ünlü eserim Küçük Prens'i okuduğundan eminim.
Eğer hâlâ okumadıysanız hemen koşup büyüklerinizden size bu kitabı almasını isteyin, ama sakın kitabınıza el koymalarına izin vermeyin. Küçük Prens'i okumuş pek çok yetişkin, kitabı çok sevmiş, kendilerini yeniden çocukluk guünlerine götürdüğünü söylemiştir.
Aslında Küçük Prens'le ünlü olduğumu söyleyemem, bana gerçekten ün ve başarı getiren birçok roman yazdım. Beni genelde kuşlara benzetirler. Hayır, kanatlarım yok tabii; ama dağların üzerinden geçen ve okyanusları aşan ilk pilotlardan biriyim. Uçakla posta dağıtımında da öncuydum. Eğer şimdi uzak ülkelerden bir mektup alıyorsanız bunu yıllar önce kendi hayatını tehlikeye atan pilotlara borçlu olduğunuzu sakın unutmayın.
Ben dünyayı bir kartalın gözleriyle gördüm ve bu gerçekten büyüleyiciydi. Ama acımasız savaşların içinde de yer aldım ve defalarca ölümle burun buruna geldim.
En çok tanınan karakterim olan Küçük Prens ile ortak bir yanımız var. Benim hikâyemi sonuna kadar okursanız bunun ne olduğunu da öğreneceksiniz!"

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS