Kültürler Arası Bağlamda Örgütler ve Yönetim

Kültürler Arası Bağlamda Örgütler ve Yönetim

Kültürler Arası Bağlamda Örgütler ve Yönetim

Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY), yönetim ve liderlik kategorisinde Kültürler Arası Bağlamda Örgütler ve Yönetim başlıklı kitabı yayımladı.

Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü ve İşletme Bölümü öğretim üyesi ve Koç Holding Yönetim ve Strateji Kürsüsü sahibi Prof. Dr. Zeynep Aycan, McGill Üniversitesi Yönetim Fakültesi Başkanı Prof. Dr. Rabindra N. Kanungo ve McGill Üniversitesi Yönetim Fakültesi ve Yönetici Eğitim Merkezi Doç. Dr. Manuel Mendonça'nın kaleme aldığı kitap, Aylin Kayapalı tarafından Türkçeye kazandırıldı.

İmparatorluk Simsarları: Venedik ve İstanbul Arasında Mekik Dokuyanlar

2015 yılında Chartered Management Institute Yılın Yönetim ve Liderlik Kitabı ödülünü alan kitapta yazarlar, insan kaynakları yönetimi, örgütsel davranış ve kültürler arası yönetimle ilgili temel unsurları bir araya getiriyor.

Radikal Demokrasi - Kitlenin Biyopolitikası, Halkın Hegemonyası

Kültürler Arası Bağlamda Örgütler ve Yönetim adlı kitap, Koç Üniversitesi Yayınları'ndan (KÜY) çıktı. Yönetim ve liderlik kategorisinde yayımlanan kitap, Zeynep Aycan, Rabindra N. Kanungo ve Manuel Mendonça tarafından kaleme alındı. Aylin Kayapalı'nın Türkçeye kazandırdığı kitap, insan kaynakları yönetimi, örgütsel davranış ve kültürler arası yönetimle ilgili temel unsurları bir araya getiriyor.

Kitapta liderlik, takım çalışması, motivasyon, iletişim, çatışma yönetimi, çalışan tutumları, iş-hayat dengesi, insan kaynakları yönetimi, performans yönetimi, etik yönetim, kurumsal sosyal sorumluluk, örgütsel yapı ve değişim alanlarındaki temel teorik yaklaşımlar tartışılıyor.

Prof. Dr. Zeynep Aycan, Prof. Dr. Rabindra N. Kanungo ve Doç. Dr. Manuel Mendonça bu konuların her birini kültür bağlamında ve kültürler arası bağlamda ele alarak, alana ilişkin temel terimleri ve tanımlarını veriyor, pek çok farklı ülke ve kültürden seçilen vaka çalışmaları ve örneklerle de teoriyi pratiğe döküyor.

Lisans ve MBA düzeyindeki öğrenciler için temel bir başvuru kaynağı olan bu kitap küresel yöneticiler, danışmanlar ve araştırmacılar için bir referans niteliği taşıyor. Kitap, aynı zamanda 2015 yılında Chartered Management Institute Yılın Yönetim ve Liderlik Kitabı ödülünü aldı.