Mark Millar'dan sıradışı bir hikaye 'Süperman Red Son'

Mark Millar'dan sıradışı bir hikaye 'Süperman Red Son'

Mark Millar'dan sıradışı bir hikaye 'Süperman Red Son'

Süperman, Yapı Kredi Yayınları’dan çıkan “Süperman Red Son”da alışılmışın dışında bir hikayeyle okurların karşısına çıkıyor. Okurların Amerika'da görmeye alışık olduğu Süperman maceraları bu kez Sovyetler Birliği’ndeki bir kolektif çiftlikte geçiyor. Mark Millar'ın hayal gücünden oluşan kitap çizgi roman severleri raflarda bekliyor.

Başka bir dünyadan gelen garip ziyaretçi, bir Kryptonlu. Kudretli nehirlerin akışını değiştiriyor, çeliği çıplak elleriyle büküyor ve çok daha fazlasına gücü yetiyor. Sıradan işçinin şampiyonu olarak Stalin, sosyalizm ve Varşova Paktı'nın genişlemesi için hiç bitmeyen bir savaş sürdürüyor. Tanıdık hikâyeye getirilen bu sarsıcı yorumda, bir Kryptonlu roket gemi Dünya’ya düşüyor ve beraberinde getirdiği bebek günü geldiğinde gezegendeki en güçlü varlık oluyor. Ama gemisi Amerika’ya inmiyor. Smallville, Kansas’ta yetiştirilmiyor. Onun yerine Sovyetler Birliği’ndeki bir kolektif çiftlik onun yeni yuvası oluyor.

The Authority ve Wanted’ın çok satan yazarı Mark Millar’ın hayal gücünden Süperman efsanesine alışılmadık ve farklı bir bakış geliyor. Bu kitap Dave Johnson, Kilian Plunkett, Andrew Robinson ve Walden Wong’un çizimleri, film yapımcısı Tom DeSanto’dan (X-Men, Transformers, Transformers: Revenge of the Fallen) bir önsöz ve Johnson, Plunkett ve Alex Ross’un çizimlerinden oluşan geniş bir eskiz galerisini içeriyor.