Orhan Pamuk okuyucularıyla buluşuyor

Orhan Pamuk okuyucularıyla buluşuyor

Orhan Pamuk okuyucularıyla buluşuyor

Orhan Pamuk, Yapı Kredi Yayınları'ndan çıkan yeni romanı "Kırmızı Saçlı Kadın"ı imzalamak için 13 Şubat Cumartesi günü okuyucularıyla buluşuyor.

Saat 14.00 - 16:00 arası İstanbul Kanyon Alışveriş Merkezi'nde bulunan D&R mağazasında yapılacak olan imza günü, Pamuk'un yeni romanı için düzenlenen ilk imza günü olacak.

Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk, D&R ve Yapı Kredi Yayınları tarafından düzenlenen imza gününde sevenleri ile Kanyon D&R'da bir araya gelecek.

"Kırmızı Saçlı Kadın", okurlarını otuz yıl önce İstanbul yakınlarındaki bir kasabada liseli bir gencin yaşadığı sarsıcı bir aşk hikâyesiyle, büyük bir insani suçun peşinden sürüklüyor.

Orhan Pamuk bu kez baba-oğul mücadelesini yazdı

1980'lerin ortasında geleneksel usulle kuyu kazan Mahmut Usta ile çırağı "küçük bey" Cem zor bir arazide su ararlarken, kasabanın hemen dışındaki sarı çadırda esrarengiz bir tiyatrocu kadın her gece eski masal ve hikâyeleri yeniden anlatmaktadır.

Roman, bir yandan genç kahramanın aşk, kıskançlık, sorumluluk ve özgürlük duygularıyla derinden tanışmasını hikâye ederken, diğer yandan medeniyetler üzerinden babalar ve oğullar; "otoriterlik" ve birey olma konularını tartışıyor.