Roberto Bolaño'dan "Lümpen Roman"

Roberto Bolaño'dan "Lümpen Roman"

Latin Amerika edebiyatının usta edebiyatçılarından birisi olan Roberto Bolaño'nun hayattayken yayımladığı son kitabı olan "Lümpen Roman" Can Yayınları'ndan çıktı.

İnternette en çok aranan kitaplar belli oldu


Anne babaları bir trafik kazasında ölünce erkek kardeşiyle Roma'da yapayalnız kalan Bianca, iki gizemli adamın eşliğinde yetişkinlerin dünyasına adım attığında, başkalarının olduğu kadar kendisinin de derinlerinde yatan en karanlık yönlerini keşfedecektir.


kitap, erişkinliğin kıyısında şekillenen bir özgür irade öyküsü.


"Artık bir anne ve evil bir kadınım, oysa kısa bir süre öncesine kadar bir suçluydum. Kardeşimle ben öksüz kalmıştı. Bu, bir şekilde her şeyi haklı çıkarıyordu. Kimsemiz yoktu. Ve her şey bir gecede olmuştu."


"Onlar bir türlü gerçekleşmeyen ama gerçekleşmek üzere olan bir şeyi bekliyorlardı."


Roberto Bolaño kimdir?


1953'te Şili'de doğdu. Çocukluğunu Şili'de, ilkgençliğini Meksika'da geçiren Roberto Bolaño yirmili yaşlarda Avrupa'ya giderek Katalonya'ya yerleşti.


Geçimini bekçilik, mevsimlik işçilik, bulaşıkçılık gibi işlerden sağlarken bir yandan da şiirler ve romanlar kaleme aldı.


İlk çocuğunun dünyaya gelmesinin ardından gelirini artırmak amacıyla düzyazıya ağırlık vermeye başladı.


Vahşi Hafiyeler (1998) romanıyla Rómulo Gallegos ve Herralde ödülleri başta olmak üzere birçok ödül kazanmasıyla Latin Amerika edebiyatının Boom kuşağından beri en önemli romancısı olarak gösterildi, eserleri birçok dile çevrildi.


2003'te 50 yaşında Barcelona'da öldü.


Lümpen Roman
Yazar: Roberto Bolaño
Çeviri: Seda Ersavcı
Sayfa sayısı: 123 sayfa
Fiyatı: 12 TL

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS