Sezen Çakır’dan Doğurganlık Rehberi

Sezen Çakır’dan Doğurganlık Rehberi

Doğurganlık İçin İdeal Kiloda mısınız? Günlük beslenme alışkanlıklarınız Doğurganlık Diyetine Uygun mu? Doğru Vitamin ve Besin Takviyelerini Kullanıyor musunuz? Sigara alışkanlığının doğurganlık söz konusu ise bu kadar zararlı olduğunu biliyor muydunuz? Düzenli olarak egzersiz yapıyor musunuz? Sezen Çakır, "Doğurganlık Rehberi" adlı kitabında tüm dünyada yapılmış olan bilimsel çalışmalara dayanarak bu sorulara yanıt veriyor.

İnkılap Kitabevi’nden çıkan Fertilite-Doğurganlık Rehberi beslenme, yaşam tarzı ve doğurganlık üzerine dünyada yapılan çalışma ve yayınları örnek alarak, Türkiye’de bir ilk olarak raflardaki yerini aldı.

Bütünleyici tıpla ilgili çeşitli seminerlere katılan, uluslararası pek çok üniversitede sağlık ve beslenme üzerine dersler alan Sezen Çakır, hem kendi hem de yakın çevresinde yaşadığı tecrübelerden yola çıkarak beslenme, yaşam tarzı ve doğurganlık üzerine dünyada yapılan çalışma ve yayınları takip etti, uyguladı. Bu konuda yerli kaynak olmadığını gören Çakır, bu çalışma sonuçlarını ve kendi deneyimini derlediği Fertilite-Doğurganlık Rehberi kitabını okuyucularıyla buluşturdu.

Doğurganlık İçin İdeal Kiloda mısınız? Günlük beslenme alışkanlıklarınız Doğurganlık Diyetine Uygun mu? Doğru Vitamin ve Besin Takviyelerini Kullanıyor musunuz? Sigara alışkanlığının doğurganlık söz konusu ise bu kadar zararlı olduğunu biliyor muydunuz? Düzenli olarak egzersiz yapıyor musunuz?

Çocuk sahibi olmayı yaşamınızda ilk kez düşünüyor olabilirsiniz ya da belki defalarca tüp bebek denemesi yaptınız ama başarısız oldunuz... Bu bilgiler ışığında Gebe Kalma Şansınızı artırmayı istemez misiniz?

Sezen Çakır bu soruların-sorunların doğurganlığı nasıl etkilediğini tüm dünyada yapılmış olan bilimsel çalışmalara dayanarak açıklıyor. Çakır, “Her kadının ve erkeğin doğasında var olan çocuk sahibi olma yeteneğine sahip olduğunuza kalpten inanın. Henüz vakti gelmemiş olabilir ama inandığımız şey, bir gün mutlaka bize geri dönecektir. Biraz sabır, biraz inanç, biraz da bilinç. Unutmayın, mucizeler bile zaman alır” diyor.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS