Tarihselci Yöntem ve Bilim Tarihi

Tarihselci Yöntem ve Bilim Tarihi

Tarihselci Yöntem ve Bilim Tarihi, tarih boyunca sayıca az da olsa yıldırıcı olsa, insan aklının özgürleşebilmesi için enerjisini, zamanını hatta canını feda etmiş insanların mücadelesini anlatıyor.

Yazılama Yayınevi, Erhan Nalçacı, Fırat Akat, Kutluhan Ertekin, Evrim Gökçe, Simge Aykan, Hazal Artuvan Korkmaz, Güvem Gümüş Akay, Hasan Çalışkan ve Sertaç Üstün'ün ortak çalışması "Tarihsel Yöntem ve Bilim Tarihi"ni okurla buluşturdu.

Tanıtım metninden:

"Kendisini ilerici, bilimsel dünya görüşüne sahip sayan her bilim insanının, araştırmalarının yanında bilime ve insan aklına kasteden gericiliğe karşı aydınlanmacı duruşunu sergilemesi gerekmektedir.

Bu görevin zorluğu ve aydın kafaya sahip insanların tarih boyunca sayıca az olması yıldırıcı olsa da, bilim insanları, bugüne kadar insan aklının özgürleşebilmesi için enerjisini, zamanını, hatta canını feda etmiş kafaların yolunda yürümelidirler.

Bunun yolu da, içinde bulundukları toplumun nereden gelip nereye doğru evrildiği hakkında bir fikre sahip olmak ve bu sürece müdahale etmekten geçer."

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS