Kızılelma Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Kızılelma Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Kızılelma Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Kızılelma Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Kızılelma dizisi 2014 yılında yayınlanan bir aksiyon dizisi olarak bilinmektedir. Yayın dönemine TRT de başlamış olan ve çok sevilen bir dizi olarak kendini göstermiştir. Dizide Türkiye'nin istihbarat savaşları konu alınmaktadır. Çok sevilerek ve beğenilerek izlenmekte olan Kızılelma dizisi alınan bir karar ile yayından kaldırılmıştır.

Ekrana veda etmesinin ardından izleyicileri ve sevenleri oldukça hayal kırıklığına uğradılar. Kızılelma dizisi genel olarak Milli İstihbarat Teşkilatı'nı ve bu teşkilata mensup kişilerin hikayesini anlatmakta olan bir dizi olma özelliğine sahiptir. Aksiyon, polisiye, dram, suç ve macera türlerinde olan bu dizi oldukça fazla sevilmekte olan bir dizi olarak kayıtlara geçmiştir.

Kızılelma Dizisinin Konusu Nedir?

Kızılelma dizisi Türkiye'nin çıkarları gözetilerek mücadelelerine devam etmekte olan Milli İstihbarat Teşkilatı'na mensup olan kişilerin hikayesini anlatmaya yönelik bir dizidir. Kızılelma dizisinde yer alan kişiler, Türkiye'nin adaleti temsil etmekte olan ve ülkemizin büyüyerek gelişmesi için çalışmakta olan bir grup insanı anlatmakta olan bir konuya sahiptir.

Bu esnada da ekip birçok maceraya atılacaktır. Dizinin başlangıcında ise Urfa da Ceylanpınar bölgesinde sınırda iki tane Türk asker nöbet tutmaktadır. Ancak birden beklenmeyen bir şekilde 200 kişiden oluşmakta olan ve sessizliği bozan ağır silahlı bir grup saldırıya geçer. Ancak askerlerden birisinin gösterdiği üstün başarı ve cesaret sonrasında bu silahlı grubu durdurmayı başarır. Sonrasında yaşanan macera dolu birçok olayında başlangıcı bu şekilde başlamış olur.

Oyuncuları ve İsimleri Neler?

Furkan Palalı / Murad Altay

Pelin Akil / Zeynep Gevher

Zeynep Eronat / Meryem Kadıoğlu

Erdal Cindoruk / Hasan Kırımlı

Miraç Eronat / Adalet Kırımlı

Mesut Yılmaz / Ahmet Şeker

Adnan Biricik/ Cahit Atakan

Serhat Osman Karagöz /Okan Kurt

Ceyda Saltadal / Müzeyyen Şeker

Anıl İlter / Sinan Okçu

Ömer Gecü/ Mevlüt Atmaca

Nilay Duru/ Hatice Akın

Hüseyin Gülhuy / Abdullah Aslan

Süleyman Felek / Gökhan Kılıç

Mehmet Ali Karakuş / Yekta Yavuz

Faruk Acar / Semih Toprak

Buket Tuba Güzel / Şule Acar

Ulaşcan Kutlu / Mert Kırımlı

İlayda Esma Pala / Duru Kırımlı

Aylin Üskaya / Elif Kırımlı

Kızılelma Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Kızılelma dizisi tek bir sezondan oluşmaktadır. Aynı zamanda da yirmi sekiz bölümden oluşmaktadır. Son bölümü olan final bölümü ile de ekranlara veda etmiştir. Kızılelma dizisinde yer alan aksiyon sahneleri final bölümünde de yer almaktadır. Üstelik final bölümünden önceki bölümlerde yer birçok gizem ve sır da açığa çıkacaktır.

Kızılelma dizisinin her bölümü yaklaşık olarak 1 saat 50 dakikadan oluşmaktadır. Dizi hiç beklenmedik bir şekilde yapılan eleştiriler sonrasında erken bir tarihte final yapma kararı alarak bitmiştir. Dizinin bitirilme sebebi olarak ise reytinglerin düşük olması gösterilmiştir. Dizinin oyuncuları ise dizinin bittiğini sosyal medya hesapları üzerinden duyurmuşlardır.

Kızılelma Dizisi Neden Bitti?

Yayın hayatına TRT ekranlarında başlayan dizi birçok kişi tarafından çok fazla sevilerek izlenmekteydi. Ancak yayın dönemine devam eden dizi henüz yirmi sekizinci bölümünde iken final kararı aldı. Bu karar dizinin sevenlerini oldukça üzmüştür. Dizinin bitirilmesine dair farklı iddialar ortaya atılmıştır.

Dizide Milli İstihbarat Teşkilatı ile ilgili olarak bilgi veren diziye tehditler geldiği ortaya atılan iddialar arasında yer almaktadır. Ayrıca, Alevi düşmanlığına dair içeriklerin bulunduğu da yapılan iddialar arasında bulunmaktadır. Son olarak kanalın kendi yaptığı açıklama ise reyting oranlarının düşük olması şeklinde açıklanmıştır. Kızılelma dizisinin bitmesinin ardından seyirciler bunun altında yatan sebebin ne olduğunu öğrenmek istemişlerdir. Sonrasında ise bitiş sebebini öğrenmek için araştırma yapmışlardır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS