Küçük sanatçılara yeni kitap: Gel Beraber Resim Yapalım

Küçük sanatçılara yeni kitap: Gel Beraber Resim Yapalım

Küçük sanatçılara yeni kitap: Gel Beraber Resim Yapalım

Hep Kitap’ın yeni çocuk kitapları dizisi “Ben Bir Küçük Sanatçıyım”ın ilk kitabı Gel Beraber Resim Yapalım, 16 Haziran’dan itibaren Türkiye’deki küçük okurlarla buluşuyor. Marion Deuchars’ın hazırladığı Gel Beraber Resim Yapalım, yaz tatilinde çocukların hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını zenginleştirecek birbirinden eğlenceli aktiviteler sunuyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Hep Kitap, ilgi gören “İşte” adlı sanat dizisinin ardından, yine dünyanın seçkin sanat yayıncılarından Laurence King’in hazırladığı “Ben Bir Küçük Sanatçıyım” dizisini sanatseverlerle buluşturuyor.

Dizinin ilk kitabı Gel Beraber Resim Yapalım çocuklara, sanatın ne olabileceğini, nasıl yapılabileceğini, yıllar içinde insanlık için ne gibi anlamlar ifade ettiğini anlatıyor. Kendine özgü tarzıyla dünya çapında tanınan, birçok uluslararası tasarım ve illüstrasyon ödülüne layık görülen İskoç illüstratör Marion Deuchars’ın hazırladığı kitapta, sanatçılar hakkında bilgiler yer alıyor.

Adım adım kuş, yüz ifadesi ve bisiklet çizme yöntemlerinin de tarif edildiği kitap, okurun resim konusunda kendi keşiflerini yapmasını sağlayan çizim, aktivite ve yaratıcı fikirlerle dolu. Gel Beraber Resim Yapalım’da yer alan yönergelerle küçük sanatçılar, Mona Lisa’nın gülüşünü tamamlayabilir ya da misket, tepsi, boya ve kâğıt kullanarak Jackson Pollock tarzı işler yapabilirler.

Dizinin diğer kitapları Gel Beraber Parmak Baskı Yapalım, Gel Beraber Yaratıcı Oyunlar Oynayalım ve Gel Beraber Büyük Ressamlar Gibi Çizelim de ileriki aylarda küçük okurlarla buluşacak.

Berrak İdiman’ın Türkçeleştirdiği Gel Beraber Resim Yapalım, 16 Haziran’dan itibaren hep kitap etiketiyle raflarda yerini alacak.