Meraklılarının izlemeye doyamayacağı belgeseller

  1. Kültür Sanat
Video: Meraklılarının izlemeye doyamayacağı belgeseller
Dünyanın en eski <a class="in-news-link" href="/televizyon" target="_blank" title="televizyon haberleri">televizyon</a> yayıncılarından olan BBC’nin birçok konuda olduğu gibi belgeseller üzerine de uzmanlaşmış bir kadrosu ve yapımcılık geleneği olduğunu, belgesellere ilgi duyanlar oldukça iyi bilir. 2010 sonrasında çekilen en popüler 4 BBC belgeseli olan Planet Earth II, Frozen Planet, Human Planet ve Africa’ya dair merak ettiğiniz bilgileri bir araya getirdik. Haber: Mahmut Tezcan - Kurgu Ebru Vural / CNNturk.com

Dünyanın en eski televizyon yayıncılarından olan BBC’nin birçok konuda olduğu gibi belgeseller üzerine de uzmanlaşmış bir kadrosu ve yapımcılık geleneği olduğunu, belgesellere ilgi duyanlar oldukça iyi bilir. 2010 sonrasında çekilen en popüler 4 BBC belgeseli olan Planet Earth II, Frozen Planet, Human Planet ve Africa’ya dair merak ettiğiniz bilgileri bir araya getirdik. Haber: Mahmut Tezcan - Kurgu Ebru Vural / CNNturk.com

Planet Earth II

50 yıldan uzun süredir doğa tarihi programlarının ve belgesellerin tanınan sesi David Attenborough’un son zamanlardaki en iddialı belgeseli Planet Earth II belgeseli 40 farklı ülkenin 117 mekanını içeriyor. Toplam 7 bölümden oluşan ve IMDb puanı 9,6 olan belgesel, devasa bütçesi ve belgeselseverlerin vazgeçemeyeceği bir yapım olmasıyla IMDb’nin En Çok Oylanan Diziler Listesi’nde 1. sırada olma özelliğine de sahip. Planet Earth II’ye daha yakından bakmak için tıklayınız.

Frozen Planet

BBC Belgesel serisinin en iyi yapımlarından biri olan Frozen Planet, Kuzey Kutbu’nun ve Antartika’nın zorlu koşulları, bitki ve hayvanların doğal yaşam ve yetişme çevreleri ile bambaşka bir dünyayı bize anlatıyor. David Attenborough ve Alec Baldwin anlatıcılığını yaptığı 6 bölümlük belgesel, IMDb’de 9,0 puanla belgeselseverlerin favorileri arasında yer alıyor. Frozen Planet’a daha yakından bakmak için tıklayınız.

Human Planet

Yaşayan bütün canlılar gibi insanlar da dünyanın birbirinden farklı bölgelerindeki coğrafi şartlar ve iklim koşullarına kendini adapte ediyor. Diğer canlılara göre insanların bu adaptasyon konusundaki en büyük farkı, yaşadığı bölgedeki kendi konforuna göre değiştirme eğiliminde olması olarak ön plana çıkar. Belgesel, deniz ve okyanus kıyılarından sarp dağlık arazilere, çöllerden kutup bölgelerine kadar dünyanın birbiriyle benzeşmeyen bölgelerindeki insan hayatlarını ve insanların yaşamak için geliştirdiği rutinleri oldukça çarpıcı bir şekilde ortaya koyuyor. IMDb’de 9,1 puan alan Human Planet’a daha yakından bakmak için tıklayınız.

Africa

Doğa belgesellerinde en çok işlenen kıtaların başında gelen Afrika, bozulmamış doğal yaşam döngüsü ve hala keşfedilmeye açık birçok doğal dokuyu barındırmasıyla insanların her zaman ilgisini çekiyor. Ünlü belgesel yapımcısı ve doğa bilimci David Attenborough’nun imzasını göreceğiniz belgeselde, Afrika’nın merak uyandıran vahşi hayatı oldukça dinamik bir anlatımla işleniyor. Afrika’yı en derinlikli ve anlaşılır şekilde ele alan belgesel, IMDb’de 9,1 puan ile en beğenilen belgeseller sıralamasında izleyicilerin favorisi olarak karşımıza çıkıyor. Africa’ya daha detaylı bakmak için tıklayınız.

Bu oldukça etkileyici belgeselleri ve birçok kategoride onlarca kaliteli içeriği BluTV'den reklamsız olarak izleyebilirsiniz.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS