Mükemmel öğretmenlerin başrolde olduğu 11 film

Hayatımızda oldukça belirleyici olan öğretmenleri konu alan ya da öğretmenlerin başrollerde göründüğü en güzel filmleri listeledik.Mahmut Hoca

Hababam Sınıfı'nda okulun müdür yardımcısı ve tarih öğretmeni olan namı diğer Kel Mahmut ile haylaz öğrencilerin hikayesi anlatılır.

John Keating

Ölü Ozanlar Derneği'nde okulun köklü eğitim yöntemlerinin dışına çıkan ve öğrencilerine derslerde sadece bilgi öğreten değil, daha fazlasını yapabilecekleri vizyonunu kazandırmaya çalışan öğretmen.

Dumbledore

Harry Potter serisinde Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'nun bilge yöneticisi.

Emre Aydın

Dillerini bilmediği öğrenciler arasında, mesleğinden vazgeçmeyen, öğretme aşkıyla yanıp tutuşan, eğitimin önünde hiçbir engelin duramayacağını kanıtlamaya çalışan öğretmen.

Erin Gruwell

Özgürlük Yazarları'nda çeşitli ırk ve toplum katmanlarından gelen sorunlu öğrencileri bir arada tutmaya çalışan genç ve idealist öğretmen.

Gerald Lambeau

Can Dostum filminde, oldukça zeki olmasına karşın okulda temizlik görevlisi olarak çalışan Will Hunting ile Profesör Gerald Lambeau arasındaki dostluğu anlatır.

John Nash

Akıl Oyunları'nda içinden geçenleri bir kenara bırakıp eğitime odaklanmaya çalışan öğretmenin hikayesini anlatır.

Miyagi San

Karate Kid'deki Çaktırmadan öğreten, dünyalar güzeli, erdemli, sabırlı, sakin, bilgi küpü öğretmen.

Stacey Bess

Ders Tahtasının Ötesi filminde Stacey, her ne kadar bazı korkular ve ön yargılarla ilk dersine girse de, bir sığınma evinde, evsizlerden oluşan öğrencilerinin yaşamında büyük farklar yaratıyor.

Ron Clark

Ron Clark adlı bir öğretmenin başarı ve özveri dolu öğretmenlik serüvenini anlatan biyografik filmdir.

Ram Shankar Nikumbh

Yerdeki Yıldızlar filminde algı güçlüğü yaşayan 3. sınıf öğrencisi Ishaan ve ailesi, her şeyden ümidini kesmişken resim öğretmeni Ishaan'ın hayatını tam anlamıyla değiştirir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS