3 bin rakımlı Munzur Dağı'nın zirvesinde klip çekti

Sanatçı Ferhat Tunç, yeni klibini Tunceli'de Munzur Dağı'nın 3 bin rakımlı zirvesinde çekti. Doğa fotoğrafçıları İsmail Ateş ve Akın Gedik'in çekimlerini gerçekleştirdiği klipte, sanatçıyla birlikte zirveye tırmanan Tuncelili dağcılar da rol aldı.Sanatçı Ferhat Tunç, Tuncelili dağcıların da katılımıyla 3 bin rakımlı Munzur Dağı'na tırmanarak, zor doğa koşullarına aldırmadan bu tırmanışı gerçekleştirdi.

Güneşli bir havada başlayan tırmanış, zirveye doğru tipiye ve hava sıcaklığı da-15’lere kadar düşmesine rağmen başarılı bir şekilde zirveye ulaşan gruptakiler, dondurucu havaya aldırmadan, zirvede önemli bir çalışmaya imza atarak, sanatçının okuduğu bir esere klip çektiler.

Doğa fotoğrafçıları İsmail Ateş ve Akın Gedik'in çekimlerini gerçekleştirdiği klipte, sanatçıyla birlikte zirveye tırmanan Tuncelili dağcılar da rol aldı.

Ferhat Tunç’un ‘Kobani’ albümünde yer alan, Tunceli’nin acılı günleri üzerine yakılan ve bugünlere kadar gelen ağıtlarından olan ‘Hewro Şayi’ (Kara Bulutlar) isimli Zazaca eser, Munzur Dağlarının görkemi eşliğinde, geleceğe bellek oluşturması açısından da düşünülerek, her türlü zorluğa karşın video kliple kalıcılaştırıldı.
Ferhat Tunç, konuyla ilgili olarak "Dağları, derin vadileri ve akarsularıyla her mevsim bir başka güzeldir bu memleket. Tarih boyunca yakasından düşmeyen acılara inat, büyük bir sabırla yaşayan ve yaşatandır. Dersim hayata büyük bir aşkla tutunmaktır benim için, umudumun ana yurdudur" dedi.

3 bin rakımlı Munzur dağlarının zirvesinde çekilen görüntüler, İstanbul'da Ahmet Karaağaç'ın yönetiminde iki gün süren bir montaj çalışmasıyla klibe dönüştürüldü. Karlar altındaki Ovacık ilçesi ile etrafını saran yüksek dağlar da, klibe ayrı bir güzellik katarak ezgiyi daha da anlamlı kılıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS