Ayben’den dört saatte şarkı: Bilene sor

Ayben’den dört saatte şarkı: Bilene sor

Yeni albümü Başkan ile tozu dumana katan Ayben, RedBull.com’un bir MC ve bir beatmaker’ı buluşturan video serisi Serbest Atış’a konuk oldu. Beatmaker Da Poet ile birlikte dört saatte bir şarkı çıkaran Ayben, "Bilene Sor" isimli şarkısını yeni albümü Başkan’da da yayınladı.

RedBull.com’un, bir beatmaker ile bir MC’yi bir araya getirerek beraber dört saatte bir şarkı üretmelerine zemin hazırlayan video serisi Serbest Atış’ın sezon finaline Ayben ve Da Poet damgasını vurdu. Serinin ilk kadın MC’si olan Ayben, Da Poet ile birlikte ürettiği "Bilene Sor" adlı şarkısını yeni albümü "Başkan"da da kullandı. Olan bitene sessiz kalmaması ve iğneleyici diliyle dikkat çeken Ayben, "Bilene Sor" şarkısında da sözünü esirgemedi.

BAU Idea’da buluşan ikili işe beat hazırlamakla başladı. Müziğin akmasıyla kalemi eline alan Ayben, kısa bir sürede sözlere son şeklini verdi. Ardından prova yapan ikili, mükemmel şarkıyı yaratmak için hem beat’e hem de sözlere eklemeler yaptı.

Her şeyin doğaçlama olması için yola çıkan Serbest Atış’ta bugüne kadar Server Uraz’dan, Anıl Piyancı’ya rap dünyasından birçok yıldız MC ve Baker Aaron’dan Farazi’ye işlerinin en iyisi beatmaker’lar bir araya geldi. Sezonun son bölümüne konuk olan Ayben ile Da Poet’in dört saatlik maratonları, https://www.redbull.com/tr-tr/serbest-atis-ayben-da-poet adresinde.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS