Hi-Fi çılgınlığının kalbi Türkiye'de atıyor

Hi-Fi çılgınlığının kalbi Türkiye'de atıyor

Elektronik müzik sistemlerini kendilerine hobi edinen dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca kişiyi, bir Türk tarafından kurulan ve zamanla dünyanın en çok takip edilen internet platformu haline gelen www.audiophile.org bir araya getiriyor.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte tüm dünyada elektronik müzik sistemlerine olan ilgi de her geçen gün artıyor. Elektronik müzik sistemlerini kendilerine hobi edinen pek çok kişi ise sanal ortamda bir araya gelerek hem alışveriş yapma, hem de bilgi paylaşımı gerçekleştirme fırsatı buluyor. Elektronik müzik sistemleri konusunda her türlü paylaşımın gerçekleştirildiği dünyanın en büyük internet portalının Türkiye'de olduğunu biliyor muydunuz? Özhan Atalay tarafından 2003 yılında kurulan www.audiophile.org sitesi, arzu edilen müziği evinizde veya başka bir yerde gerçeğine en yakın bir şekilde dinleyebilmek anlamına gelen dünyanın dört bir yanındaki Hi-Fi, yani High Fidelity tutkunlarını bir araya getiriyor.

Hi-Fi tam bir çılgınlık!

Hi-Fi tutkusunun tam bir çılgınlık olduğunu söyleyen Özhan Atalay, hobi amaçlı kurduğu www.audiophile.org'un zamanla dünyadaki tüm elektronik müzik seti tutkunları tarafından takip edilen bir numaralı internet portalı haline geldiğini belirterek şu bilgileri verdi: "Hi-Fi olayı tabiri caiz ise tam bir çılgınlık. Bu tutkun insanlara 'audiophile', veya 'odyofil' deniliyor. Elektronik müzik sistemlerine meraklı olan kişiler, site sayesinde uygun fiyatlı yeni veya ikinci el bir müzik tesisatını satın alabiliyor veya satabiliyorlar. Sitede sürekli olarak 1000'in üzerinde sahibinden satılık elektronik ürün bulunuyor. Sitede; amfi, hoparlör, müzik seti, müzik seti bağlantı kabloları, cd player, pikap, televizyon, projeksiyon, ev sineması gibi hemen her türlü ev elektroniği ürünlerini bulmak mümkün. Bu ürünler yeni, ikinci el veya kampanyadan indirimli olarak direkt ithalatçılarından temin edilebiliyor. Site yaklaşık 25.000 adetlik alım-satım arşivi ile dünyadaki tek kaynak olma özelliğine sahip bulunuyor. Bir elektronik ürün almak isteyen kimse, sitenin bu arşivini kullanarak, eskiden aynı ürün nerede hangi şartlar ile satıldı bunu görebiliyor."

Aynı zamanda bir blog...

Sitenin sadece bir alışveriş sitesi olmayıp aynı zamanda bir blog olduğunun altını çizen Özhan Atalay şöyle konuştu: "www.audiophile.org, sadece alım-satım yapılan bir site de değil. Sitenin blog bölümünde bu alana ilgi duyan meraklıların kendi sistemlerinin fotoğraflarına, elektronik müzik tesisatları konularında yaptıkları test ve araştırmalara ve yorumlara da ulaşmak mümkün. Forum bölümünde de ayrıca; pre amfi, power ampli, ev sinema sistemi, hoparlör, kule tipi hoparlör, plak çalar, dvd player gibi pek çok elektronik ürün hakkında makale de bulabilmek mümkün. Site, bu alanda dünyadaki kendi konusunda ilk sırada ye alıyor. Ülkemizin yanı sıra, Avrupa, Amerika, Uzakdoğu ve Afrika ülkelerinden ziyaretçileri var. Site, Türkiye dışından giriş yapanlara İngilizce olarak görünüyor."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS