Okan Bayülgen'e onur ödülü verildi

A A

12.02.2016 - 11:10 Son Güncelleme:

"4. Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri" sahiplerini buldu. ''Geveze'', Bedirhan Gökçe ve Afrikalı Ali’nin "Sihirli Mikrofon Özel Ödülü"nü, kazandığı gecede Okan Bayülgen'e ise onur ödülü verildi.

Okan Bayülgen'e onur ödülü verildi

Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde gerçekleştirilen ödül törenine medya ve müzik dünyasından ünlü isimlerin katıldı. Aralarında Gülben Ergen, Hayko Cepkin, Halil Sezai, ve Mustafa Ceceli gibi ünlü isimlerin de ödülleri takdim ettiği gecede, Enbe Orkestrası, Ferhat Göçer, İrem Derici, Ozan Doğulu sahne aldı.

Gecede konuşan Fatih Belediyesi’nin Başkanı Mustafa Demir; töreni izlemek üzere, Türkiye'nin birçok şehrinden radyocunun geldiğini belirterek, 19 dalda ödül verilen törende 3 milyon 500 binden fazla oy ile bir rekor kırıldığını söyledi.

Ödülünü Mustafa Demir’den alan Bayülgen, radyonun bir müzik kutusu olmadığına dikkati çekerek, "Radyo insanlarla var olabilen bir iletişim aracı. Bunu bilmemiz gerekiyor" ifadelerini kullandı.

"Kahraman" radyocular

Ödülleri takdim eden TRT Genel Müdürü Şenol Göka ise "Radyocular gerçekten kahraman kişilikli insanlar. Onlar görünmeden sevdiler, sevildiler. Bir olayın coşkusunu kutlarken gösteriye dönük olanlar ortalıktayken onlar sessizce, olayın kahramanı oldukları halde sessizce uzaklaşmayı bildiler. O yüzden hepsini kahraman addediyorum." sözleriyle radyocuları onurlandırdı.

“Merhametimizi kaybettik”

"Sihirli Mikrofon Özel Ödülü"nü alan Geveze ise yaptığı konuşmada; "Şov yapan radyocuların eğlendirmek dışında bir vasfı olmadığı düşünülür. Ben aksini düşünüyorum. Dinleyicilerimiz bizden bir şeyler öğreniyor. Gerçekten çok iyi radyocular var Türkiye'de. Çok inanıyorum ve kalpten söylüyorum bunu. Bugün ödül alacak bütün radyocular, inanılmaz başarılı arkadaşlarım. Herkese bugünlerde ihtiyacımız olan tek bir şeyi öğretmeye çalışalım. Merhametimizi kaybettik, merhamete çok ihtiyacımız var." dedi.

Ödül kazananlar

"Yılın En İyi Ulusal Radyosu" ödülü Power Türk

“Yılın En İyi Yerel Radyosu"  - TRT İstanbul Kent Radyo

"Yılın En İyi Pop Müzik Radyosu"  - Kral Pop

"Yılın En İyi Yabancı Müzik Radyosu" -  Number 1 FM

"Yılın En İyi Slow Müzik Radyosu" -  Slow Türk

Yılın En İyi HalkMedya FM, "Yılın En İyi Üniversite Radyosu"  - Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi

"Yılın En İyi Arabesk Radyosu" - Ankara Aşk FM

"Yılın En İyi Talk Show Radyosu"  - Alem FM 

"Yılın En İyi Haber Radyosu"  - A Haber

"Yılın En İyi Spor Radyosu" - Radyo Spor

"Yılın En İyi Radyo Show Programı" - Gazoz Ağacı / Cem Arslan

"Yılın En İyi Radyo Programı"  -  Aragaz / Pascal Nouma ve Kadir Çöpdemir /Metro Fm