Orphan Black Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Orphan Black Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Orphan Black Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Orphan Black Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Dizi ve film severlerin mutlaka dikkate aldığı IMDb puan kategorisinde 8,3 gibi yüksek bir puan ile dikkatleri üzerine çeken Orphan Black dizisi; dram, aksiyon, bilim-kurgu türünde muhteşem bir yapım. 30 Mart 2013'te izleyicilerin beğenisine sunulan dizi, Amerika ve Kanada'nın ortaklaşa çalışmaları sonucu ortaya çıkmıştır. BBC Amerika kanalında ekranlara gelen Orphan Black'ta dizinin başrol oyuncusu Tatiana Maslay, birden fazla ilgi çekici karakteri canlandırıyor.

Orphan Black Dizisinin Konusu Nedir?

Orphan Black dizisi, düzensiz bir yaşam tarzı olan ve pis işlere karışarak bu hayatına devam eden Sarah ismindeki çekici ve gizemli bir kadının yaşamını anlatıyor. Sarah, uyuşturucu satarak hayatını sürdürmektedir. Dizinin baş karakteri Sarah, bir gün yolculuk sırasında intihar eden bir kadının çantasını alır. İntihar eden kadının çantasını almasının sebebi ise o kadının kendisine çok benzemesidir.

Sonrasında o kadının ikizi Beth olduğunu anlar. İlerleyen zamanlarda ise daha fazla kişinin ona benzediğini ve ona benzeyen tüm bu insanların klonlar olduğunu anlar ve Beth'in intihar etme nedenini anlamaya başlar. Bundan sonra ona ve ikizine benzeyen tüm klonları bulmayı ve onları ortadan kaldırmayı hedefler. Bu hedef doğrultusunda harekete geçer.

Oyuncuları ve İsimleri Neler?

Orphan Black, karizmatik ve başarılı oyuncu kadrosu ile ön planda olan bir dizi. Dizinin başarısında yetenekli oyuncularının etkileyici performanslarının payı büyük. Dizin geniş oyuncu kadrosunda; Tatiana Maslany, Jordan Gavaris, Kristian Bruun, Kevin Hanchard, Maria Doyle Kennedy ve Skyler Wexler gibi isimler yer alıyor. Dizinin oyuncuları ve isimleri şöyle:

- Tatiana Maslay: Sarah Manning
- Jordan Gavaris: Felix Dawkins
- Kristian Bruun: Donnie Hendrix
- Maria Doyle Kennedy: Siobhan Sadler
- Kevin Hanchard: Detective Art Bell
- Skyler Wexler: Kira Manning
- Josh Vokey: Scott
- Ari Millen: Mark Rollins
- Evelyne Brochu: Delphine Cormier
- Dylan Bruce: Paul Dierden

Orphan Black Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Orphan Black dizisini izlemek isteyenler kaç sezon ve kaç bölümden oluştuğunu merak ederek araştırıyor. Farklı konusu ve kurgusu ile gözlerin üzerine çevrildiği dizi, toplam 5 sezon olup 50 bölüm olarak çekilmiştir. Seyircilerine dizi bitse de akıllarda kalacak gerilim, heyecan ve aksiyon yüklü sahneler sunan yapım, 5 sezon sonunda final yaparak ekranlara veda etmiştir. İlk sezonu 2013 yılında ekranlara gelen Orphan Black'in 5. sezonu 2017 yılında yayınlanmıştır. Sürükleyici dizi, 5.sezonun 10.bölümünde final yapmıştır.

Orphan Black Dizisinin Yönetmeni ve Senaristi Kimdir?

Orphan Black dizisinin yönetmenleri Graeme Manson ile John Fawcett. Graeme Manson 14 yılı aşkın başarılı kariyeri ile altı dizinin yönetmenliğini üstlenen ve çalıştığı alanlarda profesyonel olarak görülen ve takdir edilen bir yönetmen.

Dizinin yönetmen koltuğunda oturan diğer yetenekli isim ise John Fawcett. John Fawcett, 17 yıl gibi uzun süreli yönetmenlik kariyerinde toplam 23 film ve dizi yönetmenliğini üstlenen usta bir yönetmen. Yönetmenlerin kariyer geçmişlerine ve imza attıkları projelere bakıldığında dizinin başarısının tesadüfi olmadığı açıkça ortaya çıkıyor. Dizinin senaristi de Graeme Manson.

Orphan Black Dizisinin Yapımcısı

Orphan Black dizisinin yönetmenleri kadar yapımcılarının isimleri de araştırılıyor. Amerika ve Kanada ortak yapımı olarak ekranlara gelen ve çok sayıda insanı ekrana kilitleyen Orphan Black dizisinin yapımcılığını her biri alanında kendini ispatlayan isimler Graeme Manson ve John Fawcett. Yönetmelerin aynı zamanda dizinin yapımcısı olması izleyicilerin onlara olan hayranlığı daha da artırıyor. Dizinin bütçe eksikliklerini de bu iki usta isim ortaklaşa karşıladığı biliniyor.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS